Cheapest flower in Billings, MT
Cheapest right now: Tier 3 - 3 in the Pink - at Elevated Billings West End — $25 ($3.57 per gram)
289 comparable flower listings at 15 Billings dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Montana city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tier 3 - 3 in the Pink - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tier 3 - MT Silvertip - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tier 3 - MT Silvertip - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Tier 3 - MT Silvertip - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tier 3 - Treasure Berry - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Tier 3 - Treasure Berry - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Tier 3 - Deathstar - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Billings West End Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Tier 3 - Treasure Berry - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Georgia Pie - Loose Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | 1/2 OZ Pre Package Bulk Flower Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Frosteez Dispensary Billings Billings · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Northern Lights Bud Flower | gram | $5 | $5/g | Uncle Bucks Dispensary & Glass Shop Billings · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Strawberry Cough | Big Buds | 1g Flower | gram | $5 | $5/g | Uncle Bucks Dispensary & Glass Shop Billings · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Lemon Pepper - Loose Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Murder Biscuits Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Jealousy Glue Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Skunch Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blackout OG Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Sherbanger Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Frosted Froyo Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Baldur's Crepe Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Super Sour Orange Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Oil Storm Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Grease Truck Flower | gram | $6 | $6/g | Natural Wellness Billings Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Tier 3 - 3 in the Pink - Flower | eighth | $21 | $6/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Tier 3 - 3 in the Pink - Flower | eighth | $21 | $6/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood 2 Billings · ★ 4.1 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Limon Cake 14g Pre-Pack Flower | half ounce | $90 | $6.43/g | Granite Peak Distributing Billings · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Mac 1 - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Wedding Cake - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Lemonsicle - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Cannatonic (CBD) 3.5g Pre-Pack Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Granite Peak Distributing Billings · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Rainbow Belts - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Easy Bake - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Orange Cookies - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Huckleberry Haze - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Garlic Fusion - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Maui Waui - Loose Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Hometree Billings · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Tier 3 - Huckleberry Web(CBD) - Flower | quarter | $52.50 | $7.50/g | Elevated Dispensary Billings/Lockwood Billings · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Billings flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Billings price: $9 per gram (middle of $7–$10). That works out to about $31.50 an eighth.
- 91.7% of priced flower listings in Billings publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Billings price data: cheapest weed in Billings, cheap ounces, Billings flower price index, Billings deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Montana dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.