Cheapest weed in Missoula, MT
1,492 Missoula menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Montana city: cheapest weed in Montana
Cheapest flower in Missoula
See all flower prices →Cheapest right now: Tier 3 - Deathstar - at Elevated Dispensary Missoula — $25 ($3.57 per gram) · 437 comparable items at 12 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tier 3 - Deathstar - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Tier 3 - 3 in the Pink - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Tier 3 - Punch Cake - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Tier 3 - Treasure Berry - Flower | quarter | $25 | $3.57/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | MAC 1 Flower Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hometree - Missoula Missoula · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Lemon Pepper Flower Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Hometree - Missoula Missoula · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Modified Grapes Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Collective Elevation Missoula Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Buds | Fred Flintstone | 7g prepack Flower | quarter | $31 | $4.43/g | Montana Kush - Missoula Dispensary Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Missoula
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: .9g Thin Mint Cookies | Disposable at Garden Mother — $42 ($4.20 per gram) · 429 comparable items at 11 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | .9g Thin Mint Cookies | Disposable Vape Pens | 9/10 g | $42 | $4.20/g | Garden Mother Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Platinum Kush Breath Cartridge Vape Pens | 9/10 g | $50 | $5/g | Cousins Cannabis - Missoula Missoula · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Double Up Junky Vape Pens | 9/10 g | $50 | $5/g | Cousins Cannabis - Missoula Missoula · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Vape AIO | Cherry Pie Vape Pens | 9/10 g | $55 | $5.50/g | Collective Elevation Missoula Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Orchard Vapes Melon Medley 1g AIO Sano Gardens · Vape Pens | 9/10 g | $55 | $5.50/g | Collective Elevation Missoula Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Vape AIO | Strawnana Cabana Vape Pens | 9/10 g | $55 | $5.50/g | Collective Elevation Missoula Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Banana OG Disposable Vape Pens | 9/10 g | $60 | $6/g | Cousins Cannabis - Missoula Missoula · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Huckleberry Jam | MT Exclusive | 900MG All In One Device Dime Industries · Vape Pens | 9/10 g | $60 | $6/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Missoula
See all edibles prices →Cheapest right now: Alpenglo Capsule | Ascend (2 Pack) | 120mg at 406 Bliss — $10 ($8.33 per 100mg of THC) · 102 comparable items at 11 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Alpenglo Capsule | Ascend (2 Pack) | 120mg Edibles | each · 2-pack · 120mg THC | $10 | $8.33/100mg THC | 406 Bliss Missoula · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Alpenglo Capsule | Ascend (2 Pack) | 120mg Edibles | each · 2-pack · 120mg THC | $10 | $8.33/100mg THC | 406 Bliss Missoula · ★ 3.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | CBD Dog Soft Chews Calming Peanut Butter 300mg Edibles | each · 300mg THC | $25 | $8.33/100mg THC | Montana Kush - Missoula Dispensary Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Milk Chocolate Chunk - 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | Spark1 Missoula Missoula · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Dark Chocolate Cherry Chunk - 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | Spark1 Missoula Missoula · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Gummies - Watermelon - 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14.90 | $14.90/100mg THC | Spark1 Missoula Missoula · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Gummies - Huckleberry (INDICA) - 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14.90 | $14.90/100mg THC | Spark1 Missoula Missoula · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Gummies - Wild Cherry - 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14.90 | $14.90/100mg THC | Spark1 Missoula Missoula · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Missoula
See all concentrates prices →Cheapest right now: Fill-a Blunts | Wood 2 G Sugar Tubes at Montana Kush - Missoula Dispensary — $4 ($2 per gram) · 258 comparable items at 11 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fill-a Blunts | Wood 2 G Sugar Tubes Concentrates | each | $4 | $2/g | Montana Kush - Missoula Dispensary Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Orchard - Mixed Berry - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Orchard - Orange Slice - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Orchard - Lively Lime - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Orchard - Strawnana Cabana - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Orchard - Heavenly Huckleberry - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Orchard - Melon Medley - - .9g Concentrates | 9/10 g | $46 | $4.60/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Platinum Kush Breath BHO Concentrates | gram | $15 | $15/g | Cousins Cannabis - Missoula Missoula · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Missoula
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Fill-a Blunts | Wood Tip 1 g Tubes at Montana Kush - Missoula Dispensary — $4 ($4 per gram) · 204 comparable items at 8 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fill-a Blunts | Wood Tip 1 g Tubes Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Montana Kush - Missoula Dispensary Missoula · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 0.35g OrangeAde Preroll Pre-rolls | gram | $4.06 | $4.06/g | 406 Bliss Missoula · ★ 3.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 0.35g OrangeAde Preroll Pre-rolls | gram | $4.06 | $4.06/g | 406 Bliss Missoula · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Black GDP Haze | Minis | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $2.44 | $4.88/g | Garden Mother Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Glitter Bomb .5g Preroll Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | 406 Bliss Missoula · ★ 3.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Blue Dream .5g Preroll Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | 406 Bliss Missoula · ★ 3.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Baby Jokerz .5g Preroll Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | 406 Bliss Missoula · ★ 3.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Lemon Fresh .5g Preroll Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | 406 Bliss Missoula · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Missoula
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Lemon Cherry Gelato/Grape | Infused Joints | .8g each | 3pk at Elevated Dispensary Missoula — $30 ($12.50 per gram) · 56 comparable items at 8 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Cherry Gelato/Grape | Infused Joints | .8g each | 3pk Groove Solventless · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $30 | $12.50/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Groove 3pk Sativa | Infused Pre-rolls Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $30 | $12.50/g | Garden Mother Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | SFV OG/Maple Dunks | Infused Joints | .8g each | 3pk Groove Solventless · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $30 | $12.50/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Groove Solventless - Hash Infused Preroll 3pk - Pink Zkittles/Maple Dunks Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $30 | $12.50/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Watermelon Laterz/Maple Dunks | Infused Joints | .8g each | 3pk Groove Solventless · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $30 | $12.50/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Lemon Cherry Gelato/Tear Gas | Infused Joints | .8g each | 3pk Groove Solventless · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $30 | $12.50/g | Elevated Dispensary Missoula Missoula · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ascend Infused Preroll Infused Pre-rolls | gram | $14.63 | $14.63/g | 406 Bliss Missoula · ★ 3.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Ascend Infused Preroll Infused Pre-rolls | gram | $14.63 | $14.63/g | 406 Bliss Missoula · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Missoula flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Missoula →Discounted items across Missoula menus, newest first.
Best dispensaries in Missoula →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (6 items at 2 stores) in Missoula — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Montana dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.