Cheapest flower in Elko, NV
Cheapest right now: Firestar | POPCORN Moon Fog | Flower | 14g | {271} at Newe Dispensary — $110 ($7.86 per gram)
53 comparable flower listings at 1 Elko dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Firestar | POPCORN Moon Fog | Flower | 14g | {271} Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Firestar | GG4 | Flower | 14g {281} Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Super Boof | 14g Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cocolato - Indoor - 14g STIIIZY · Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Firestar | Glitter Bomb | Flower | 14g | {290} Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Firestar | Dosi Boof | Flower | 14g | {289} Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Firestar | Cheese Danish | Flower | 14g | {286} Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Firestar | New Money | Flower | 14g | {287} Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Firestar | Mule Fuel | Flower | 14g | {285} Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Stiiizy | Black Cherry Gelato | Flower | 14g | {300} Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Gelatti Melts-7g STIIIZY · Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Stiiizy | White Zerbert | Flower | 7g | {331} Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Stiiizy | Pink Lemonade | Flower | 7g | {256} Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Banana Cream Cake x Jealousy | Flower | 14g Find · Flower | half ounce | $135 | $9.64/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Bubble Berry Cookies | Flower | 14g Find · Flower | half ounce | $135 | $9.64/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Wedding Pie | Flower | 14g Find · Flower | half ounce | $135 | $9.64/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Grape Gas | Flower | 14g Find · Flower | half ounce | $135 | $9.64/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Stiiizy | Lemon Cherry Gelato | Flower | 3.5g | {61} Flower | eighth | $36 | $10.29/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Sub-Zero | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $42 | $12/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Animal Sherb Mints | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $42 | $12/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Lemon Bubblegum #4 | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $42 | $12/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | State Flower | Canal Street Runtz | Flower | 3.5g | {240} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Dupree's Diamonds | Big Buds | 3.5g Matrix NV · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Firestar | Guava Tart | Flower | 3.5g | {258} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Firestar | Honey Runtz | Flower | 3.5g | {257} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Firestar | Tear Gas | Flower | 3.5g | {259} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Firestar | Whoa Si Whoa | Flower | 3.5g | {264} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Georgia Pie | Big Buds | 3.5g Matrix NV · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Glitter Bomb | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Matrix | Heir Heads | Flower | 3.5g | {204} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Matrix | Lemon Ztrawz | Flower | 3.5g | {199} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Motorbreath | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Remedy | Marmalade | Flower | 3.5g | {105} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | State Flower | OG Diesel | Flower | 3.5g | {241} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | State Flower | The Juice | Flower | 3.5g | {244} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | State Flower | Zowahh | Flower | 3.5g | {246} Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Grassroots | Platinum Cookies | Flower | 3.5g | {301} Flower | eighth | $48 | $13.71/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Firestar | Lemon Essence | Flower | 1g | {14} Flower | gram | $14 | $14/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Firestar | Motor Breath | Flower | 1g | {48} Flower | gram | $14 | $14/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Firestar | Guava Tart | Flower | 1g | {46} Flower | gram | $14 | $14/g | Newe Dispensary Elko · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Elko flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Elko price: $12.86 per gram (middle of $8.57–$15). That works out to about $45.01 an eighth.
- 98.1% of priced flower listings in Elko publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Elko price data: cheapest weed in Elko, cheap ounces, Elko flower price index, Elko deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.