Cheapest carts & vapes in Franklin Park, NJ
Cheapest right now: Banana Tang | Disposable | 2g at Theo A Cannabis Dispensary — $66 ($33 per gram)
91 comparable vape pens listings at 1 Franklin Park dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Banana Tang | Disposable | 2g Vape Pens | each | $66 | $33/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | HAPPY CAMPER 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $71 | $35.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | NIGHTCAP 2:1 THC:CBN 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $71 | $35.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GOLDEN HOUR 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $71 | $35.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | AIRPLANE MODE 2:1 THC:CBG 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $71 | $35.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Baja Smash | Disposable | 2g Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blueberry Muffin | Disposable | 2g Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | &Shine 1g Cartridge - Mango &SHINE · Vape Pens | each | $38 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | &Shine | Tropic Thunder | Cartridge | 1g &SHINE · Vape Pens | each | $38 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | LEISURE 1G DISPOSABLE Vape Pens | each | $38 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | AIRPLANE MODE 2:1 THC:CBG 1G DISPOSABLE Vape Pens | each | $38 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grand daddy Purple 1G Vape Pens | each | $38 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | &Shine 1g Cartridge - Granddaddy Purple &SHINE · Vape Pens | each | $38 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy | Bacio Gelato | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | each | $76 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy | Rainbow Belts | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | each | $76 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Savvy | White Widow | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | each | $76 | $38/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | STRAWBERRY BANANA 0.5G DISPOSABLE Vape Pens | each | $20 | $40/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | DURBAN POISON 0.5G DISPOSABLE Vape Pens | each | $20 | $40/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Bloodiest Orange | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $40 | $40/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | PEACHES & CREAM 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $81 | $40.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | SUPER BOOF 1G DISPOSABLE Vape Pens | each | $42 | $42/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | GAZZURPLE LIVE RESIN 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $84 | $42/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | BLACK MAPLE #22 LIVE RESIN 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $84 | $42/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | BLUE ZUSHI LIVE RESIN 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $84 | $42/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | &Shine | Sour Tangie | Disposable Vape Pen | 1000mg &SHINE · Vape Pens | each | $44 | $44/piece | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Gelato Z | Cartridge | 1g LEGEND · Vape Pens | each | $45 | $45/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Wild Cherry | Cartridge | 1g LEGEND · Vape Pens | each | $45 | $45/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | RAZZLE DAZZLE MOONROCK 1G Vape Pens | each | $49 | $49/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Cantaloupe Dream | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | RED PLUM 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Blackberry OG | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Berry White | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Kool Grapes | Disposable | 2g Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | PINK LEMON HAZE 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Watermelon Kush | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Peach Ice-T | Collab | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | GUAVALICIOUS 2G DISPOSABLE Vape Pens | each | $99 | $49.50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Pink Runtz 1g Classy Cart ILLICIT · Vape Pens | each | $50 | $50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Blueberry Muffin 1g Disposable Classy Cart ILLICIT · Vape Pens | each | $50 | $50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | LEMON DROP 1G DISPOSABLE Vape Pens | each | $50 | $50/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Franklin Park vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Franklin Park price: $50 per gram (middle of $38–$88). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Franklin Park publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Franklin Park price data: cheapest weed in Franklin Park, cheap ounces, Franklin Park flower price index, Franklin Park deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.