Cheapest weed in Highlands, NJ
345 Highlands menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest flower in Highlands
See all flower prices →Cheapest right now: Simply Herb - Skywalker OG Shake at The Honorable Plant — $55.98 ($4 per gram) · 126 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb - Skywalker OG Shake Flower | half ounce | $55.98$73.4824% off | $4/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Simply Herb - Rainbow Roadz Popcorn Flower | ounce | $133.28$208.2836% off | $4.76/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Thaze Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $95.96$125.9624% off | $6.85/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb | Mandarin Zkittles | Flower 3.5G Simply Herb · Flower | eighth | $26.66$36.6627% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Biscotti | Big Buds | 3.5g Triple Seven · Flower | eighth | $26.66$51.6648% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Seed & Strain - KY Jealous Flower Flower | eighth | $26.66$39.6633% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hidden Gems - Animal Cookies x Wedding Cake Flower Flower | eighth | $26.66$36.6627% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hidden Gems - Khalifa Kush x The Menthol Flower Flower | eighth | $26.66$36.6627% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Highlands
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: The Honorable Plant - All-Over Print 510 Vape Pens at The Honorable Plant — $15.99 ($15.99 per cartridge) · 138 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Honorable Plant - All-Over Print 510 Vape Pens Vape Pens | each | $15.99 | $15.99/piece | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Noir 190mAh Full Combo (Black/Black) Vape Pens | each | $22.39$31.3929% off | $22.39/piece | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Rainbow Belts | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $55.98$73.4824% off | $27.99/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pineapple Express | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $55.98$73.4824% off | $27.99/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | midnight mist | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jack Herer Sativa | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Strike - Electric Limeade AIO Vape Pens | gram | $36 | $36/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cotton Candy Clouds | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $36 | $36/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Highlands
See all edibles prices →Cheapest right now: Ogeez! | Mellow Indica Tropical Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea at The Honorable Plant — $12.80 ($12.80 per 100mg of THC) · 28 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ogeez! | Mellow Indica Tropical Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $12.80$20.8039% off | $12.80/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | OGeez! | BIG Sleep Edition | Aquaberry 2:1 Gummy | 100mg | 10ct | 10mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $12.80 | $12.80/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | incredibles - 5:1 Snoozzzeberry + CBN - 100mg:20mg 10pk incredibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $12.80$16.8024% off | $12.80/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Zoobies | 1:1 THC:CBD | Sativa Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $14.93 | $14.93/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Zoobies | 1:1 THC:CBD | Hybrid Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $14.93 | $14.93/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Zoobies | 1:1 THC:CBD | Indica Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $14.93 | $14.93/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | OGeez! | Naturals | Sweet Clementine Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $15.99$25.9939% off | $15.99/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ogeez! | BIG Peg's | Pink Lemonade RSO Gummy | 100mg | 10ct | 10mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $17.06 | $17.06/100mg THC | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Highlands
See all concentrates prices →Cheapest right now: crystal candy dartz | Solvent | 1g at The Honorable Plant — $21.33 ($21.33 per gram) · 53 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | crystal candy dartz | Solvent | 1g Concentrates | gram | $21.33$41.3348% off | $21.33/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Label - Casey Jones RSO Concentrates | gram | $23.99$46.4948% off | $23.99/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | North Lake Supply - Gouda Gas RSO Syringe Concentrates | gram | $26.39$34.6424% off | $26.39/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | North Lake Supply - Midnight Snack RSO Syringe Concentrates | gram | $26.39$34.6424% off | $26.39/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grassroots - Garlic Cookies RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grassroots - HIckory Hash RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grassroots - Pomme Jelly RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grassroots - Watermelon Cakez RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Highlands flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Highlands →Discounted items across Highlands menus, newest first.
Best dispensaries in Highlands →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.