Cheapest concentrates in Highlands, NJ
Cheapest right now: crystal candy dartz | Solvent | 1g at The Honorable Plant — $21.33 ($21.33 per gram)
53 comparable concentrates listings at 1 Highlands dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | crystal candy dartz | Solvent | 1g Concentrates | gram | $21.33$41.3348% off | $21.33/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Label - Casey Jones RSO Concentrates | gram | $23.99$46.4948% off | $23.99/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | North Lake Supply - Gouda Gas RSO Syringe Concentrates | gram | $26.39$34.6424% off | $26.39/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | North Lake Supply - Midnight Snack RSO Syringe Concentrates | gram | $26.39$34.6424% off | $26.39/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grassroots - Garlic Cookies RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grassroots - HIckory Hash RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grassroots - Pomme Jelly RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grassroots - Watermelon Cakez RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grassroots - Moonbeam Gelato RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Country Cookies | RSO Syringe | 1g Grassroots · Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grassroots - Atomic Breath RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grassroots - Delphi Diesel RSO Syringe Concentrates | gram | $28.79$37.7924% off | $28.79/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Black Label - Wookie Pie RSO Concentrates | gram | $33.59$47.0929% off | $33.59/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Black Label - Blue Dream Sugar Concentrates | gram | $33.59$47.0929% off | $33.59/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Recovery | 1g Drool · Concentrates | gram | $35.99$47.2424% off | $35.99/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | sleep | Solventless | 1g Drool · Concentrates | gram | $35.99$47.2424% off | $35.99/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Highest Seas - AK Runtz Sugar Sauce Concentrates | gram | $38.39$62.3939% off | $38.39/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Highest Seas - On Point Sugar Sauce Concentrates | gram | $38.39$62.3939% off | $38.39/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Indica | Solventless | RSO | 1g Concentrates | gram | $39.98$52.4824% off | $39.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Daytime Sativa | Solventless | RSO | 1g Concentrates | gram | $39.98$52.4824% off | $39.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Strike - Anytime RSO Syringe Concentrates | gram | $39.98$52.4824% off | $39.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sour Hour | Sauce | 1g Pyramid · Concentrates | gram | $42.65 | $42.65/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | MGB - Sour Diesel Full Spectrum FSO Dartz Concentrates | gram | $42.65 | $42.65/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Jersey Sauce Boss - Papaya Crush Live Badder Concentrates | 2 g | $101.29 | $50.65/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Leiffa - Purple Sunset Cold Cure Live Rosin Concentrates | 2 g | $103.96$136.4624% off | $51.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Leiffa - Cereal Milk Cold Cure Live Rosin Concentrates | 2 g | $103.96$136.4624% off | $51.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Leiffa - Strawberry Banana Cold Cure Live Rosin Concentrates | 2 g | $103.96$136.4624% off | $51.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Leiffa - Rainbow Pop Cold Cure Live Rosin Concentrates | 2 g | $103.96$136.4624% off | $51.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Leiffa - Fruit Medley Cold Cure Live Rosin Concentrates | 2 g | $103.96$136.4624% off | $51.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Gruv - Sour Cookies Live Rosin Concentrates | gram | $55.98$73.4824% off | $55.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Gruv - Gelato Pie Live Rosin Concentrates | gram | $55.98$73.4824% off | $55.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Rosin King of Jersey - JerseyBoof Cold Cure Live Rosin Concentrates | 2 g | $127.95 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | North Lake Supply - THCa Diamond Dust - 0.5 Concentrates | 1/2 g | $31.99 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | North Lake Supply - Cosmic Kush Live Resin Badder Concentrates | gram | $63.98 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | North Lake Supply - Mr. Sketch Live Resin Badder Concentrates | gram | $63.98 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | MPX - Super Boof Badder Concentrates | gram | $63.98 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Lemon Licious Spritz | Live Resin | 1g Pyramid · Concentrates | gram | $63.98 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Jersey Sauce Boss - Lemon Nectar Live Badder Concentrates | gram | $63.98 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Jersey Sauce Boss - East Coast Sour Diesel Live Badder Concentrates | gram | $63.98 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Sour Orange Zkittlez | Live Resin | 1g Pyramid · Concentrates | gram | $63.98 | $63.98/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Highlands concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Highlands price: $51.98 per gram (middle of $28.79–$95.96). That works out to about $181.93 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Highlands publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Highlands price data: cheapest weed in Highlands, cheap ounces, Highlands flower price index, Highlands deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.