Cheapest flower in Highlands, NJ
Cheapest right now: Simply Herb - Skywalker OG Shake at The Honorable Plant — $55.98 ($4 per gram)
126 comparable flower listings at 1 Highlands dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb - Skywalker OG Shake Flower | half ounce | $55.98$73.4824% off | $4/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Simply Herb - Rainbow Roadz Popcorn Flower | ounce | $133.28$208.2836% off | $4.76/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Thaze Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $95.96$125.9624% off | $6.85/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb | Mandarin Zkittles | Flower 3.5G Simply Herb · Flower | eighth | $26.66$36.6627% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Biscotti | Big Buds | 3.5g Triple Seven · Flower | eighth | $26.66$51.6648% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Seed & Strain - KY Jealous Flower Flower | eighth | $26.66$39.6633% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hidden Gems - Animal Cookies x Wedding Cake Flower Flower | eighth | $26.66$36.6627% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hidden Gems - Khalifa Kush x The Menthol Flower Flower | eighth | $26.66$36.6627% off | $7.62/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Pluto | 3.5g Flower | eighth | $28.79$46.7939% off | $8.23/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | MGB - Banana Zkittles Top Cola A-Buds Flower | ounce | $232.44 | $8.30/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | MGB - Lemon Pound Cake Top Cola A-Buds Flower | ounce | $232.44 | $8.30/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | MGB - Gary Payton Top Cola A-Buds Flower | ounce | $232.44 | $8.30/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Ish - HashBurger Flower Flower | half ounce | $127.95 | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Ish - Gelato Cream Cake Flower Flower | half ounce | $127.95 | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Glass Meadows - Trop Cherry Mixed Buds Flower | half ounce | $127.95 | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Cranberry Z Mixed Buds 3.5g Good Green · Flower | eighth | $31.99$41.9924% off | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Ozone - Dual OG Flower Flower | eighth | $31.99$41.9924% off | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Good Green - Swamp Water Fumez Mixed Buds Flower | eighth | $31.99$41.9924% off | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Yeti - Platinum LCG Flower Flower | eighth | $31.99 | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Yeti 3.5g Flower Jealousy Yeti · Flower | eighth | $31.99 | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Ozone - Tropic Thunderfunk Flower Flower | eighth | $31.99$41.9924% off | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Hidden Gems Premium - AK Flower Flower | eighth | $31.99 | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Ozone - Happy Hour #21 Flower Flower | eighth | $31.99$41.9924% off | $9.14/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Rainbow Runtz | 3.5g Flower | eighth | $37.32$52.3229% off | $10.66/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Glass Meadows - YeaNo Small Buds Flower | eighth | $37.32 | $10.66/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Roman Brothers - Permanent Marker Flower Flower | eighth | $38.39$62.3939% off | $10.97/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Turtle Pie - Sidewalk Sunday Flower Flower | eighth | $38.39$62.3939% off | $10.97/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Roman Brothers - Rainbow Marker Flower Flower | eighth | $38.39$62.3939% off | $10.97/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Roman Brothers - Gary Poppins Flower Flower | eighth | $38.39$62.3939% off | $10.97/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Blue Label | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $38.39$62.3939% off | $10.97/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Sweet Tooth Hotel | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $38.39$62.3939% off | $10.97/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Black Cherry Gelato (I) | 3.5g Flower | eighth | $39.98$52.4824% off | $11.42/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Han Solo Burger | 3.5g Flower | eighth | $39.98$52.4824% off | $11.42/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Teflon Don | 3.5g Flower | eighth | $39.98$52.4824% off | $11.42/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Jokerz 31 | 3.5g Flower | eighth | $39.98$52.4824% off | $11.42/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Biscotti | 3.5g Flower | eighth | $39.98$52.4824% off | $11.42/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Seed & Strain - Forbidden Fruit Cake Flower Flower | eighth | $40.52 | $11.58/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | GG4 | 3.5g Flower | eighth | $41.05$57.5529% off | $11.73/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | RS 11 | 3.5g Flower | eighth | $41.05$57.5529% off | $11.73/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Slingria | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $42.65 | $12.19/g | The Honorable Plant Highlands · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Highlands flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Highlands price: $13.71 per gram (middle of $9.14–$18.28). That works out to about $47.98 an eighth.
- 99.2% of priced flower listings in Highlands publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Highlands price data: cheapest weed in Highlands, cheap ounces, Highlands flower price index, Highlands deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.