Cheapest flower in Neptune City, NJ
Cheapest right now: The Lid - Somerset Sativa - 28g Shake at Shipwreck'd — $117 ($4.18 per gram)
203 comparable flower listings at 1 Neptune City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Lid - Somerset Sativa - 28g Shake Flower | ounce | $117$13010% off | $4.18/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hidden Gems - Khalifa Kush x The Menthol -28g Flower Flower | ounce | $135$15010% off | $4.82/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | The Lid - Vineland Venom - 14g Shake Flower | half ounce | $76$8511% off | $5.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Lid | Oxford Oreoz | Ground | 14g Bango Distribution · Flower | half ounce | $76$8511% off | $5.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Lid - Lady Lakehurst - 14g Shake Flower | half ounce | $76$8511% off | $5.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Teflon Don | 28g Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Chimax | 28g Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grandi Guava | 28g Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | URBNJ - Blueberry x Haze - 28g Flower Flower | ounce | $162$18010% off | $5.79/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | URBNJ - UFOG - 28g Flower Flower | ounce | $162$18010% off | $5.79/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | URBNJ - Elon Musky x Boysenberry Creme Brulee - 28g Flower Flower | ounce | $162$18010% off | $5.79/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | animal cookies x wedding cake | Big Buds | 28g Flower | ounce | $162$18010% off | $5.79/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | URBNJ - Animal Mints x Kush Mints - 28g Flower Flower | ounce | $162$18010% off | $5.79/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | G13 X COLOMBIAN GOLD BX | 28g Flower | ounce | $166$18510% off | $5.93/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Feelz - Futura Haze - 14g Flower Flower | half ounce | $87$12530% off | $6.21/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Go2 - Singapore Sling - 7g Shake Flower | quarter | $45$5010% off | $6.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Go2 - Sour Nerdz - 7g Shake Flower | quarter | $45$5010% off | $6.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lowell Ground - Foreplay - 7g Shake Flower | quarter | $45$5010% off | $6.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Lowell Ground - A Shore Thing - 7g Shake Flower | quarter | $45$5010% off | $6.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Go2 - Garlic Knots - 7g Shake Flower | quarter | $45$5010% off | $6.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Greasy Gary x Lamb's Bread #1 | Ground | 7g Flower | quarter | $45$5010% off | $6.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Hybrid | Big Buds | 7g Flower | quarter | $49$7030% off | $7/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Super Boof | Smalls | 7g Flower | quarter | $49$7030% off | $7/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Indica | 7g Flower | quarter | $49$7030% off | $7/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | KY JEALOUS | 7g Flower | quarter | $49$7030% off | $7/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Feelz - Lemon Sportif - 7g Flower Flower | quarter | $50$6017% off | $7.14/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Knucklehead- Total Eclipse - 7g Ready To Roll Shake Hybrid Flower | quarter | $54$6010% off | $7.71/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Knucklehead - Negroni - 7g Ready To Roll Shake Flower | quarter | $54$6010% off | $7.71/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Knucklehead - GMO Rootbeer - 7g Ready To Roll Shake Flower | quarter | $54$6010% off | $7.71/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | AK47 x Skunk #1 | Flower | 3.5g TYSON 2.0 · Flower | eighth | $28$4030% off | $8/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | URBNJ - Maple Nectar - 7g Flower Flower | quarter | $56$7020% off | $8/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Mint Granita | 7g Flower | quarter | $56$7020% off | $8/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Feelz - Hooch Flower | half ounce | $112$12510% off | $8/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | The Lid - Gibbsboro Glue - 28g Shake Flower | half ounce | $117$13010% off | $8.36/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Hamilton Farms - Singapore Sling - 7g Flower Flower | quarter | $59$8531% off | $8.43/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Astro - Solar Flare - 3.5g Flower Flower | eighth | $31$3511% off | $8.86/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Hidden Gems - Animal Cookies x Wedding Cake - 3.5g Flower Flower | eighth | $31$3511% off | $8.86/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Hidden Gems - Khalifa Kush x The Menthol - 3.5g Flower Flower | eighth | $31$3511% off | $8.86/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Knucklehead - Negroni - 7g Mixed Nugs Flower | quarter | $63$7010% off | $9/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | North Lake Supply - Super Lemon Haze Flower | quarter | $63$7010% off | $9/g | Shipwreck'd Neptune City · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Neptune City flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Neptune City price: $11.43 per gram (middle of $6.54–$15.43). That works out to about $40 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Neptune City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Neptune City price data: cheapest weed in Neptune City, cheap ounces, Neptune City flower price index, Neptune City deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.