Cheapest carts & vapes in Neptune Township, NJ
Cheapest right now: Kick Back - Fresh Berry Disposable Pen [300mg] at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $21.50 ($2.15 per gram)
149 comparable vape pens listings at 1 Neptune Township dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kick Back - Fresh Berry Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $21.50 | $2.15/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Vacay - Pineapple Mimosa Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $21.50 | $2.15/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sleepover - Cherry Sorbet 4:1 (THC:CBN) Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $21.50 | $2.15/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Berry Gelato 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Jack Herer | 0.3g Nectar Pen | Sativa (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Wedding Cake 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence Strawberry Cough 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | (the) Essence Pineapple Express 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | (the) Essence Bombsicle 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | (the) Essence Blueberry 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $28.50 | $2.85/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Extra Savvy GMO 2g Cartridge Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy | Apple Fritter | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $74.50 | $37.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy | Sour Tangie | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $74.50 | $37.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | &Shine Blueberry Haze 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $75.50 | $37.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy | Clementine | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Savvy | Pineapple Mimosa | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Airo Purple Lemonade 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | BRIQ Essentials Lychee Dream 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | BRIQ Essentials Crimson Toro 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Airo Arctic Berry 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Airo Black Mamba 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Airo Melon Mist 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Airo Midnight Moon 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Airo Tropical Chill 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | BRIQ Essentials Permanent Marker 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $90.50 | $45.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Fernway Elderflower 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $95.50 | $47.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Fernway Berry Haze 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $95.50 | $47.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Fernway Alpine Strawberry 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $95.50 | $47.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Airo Blue Dream Liquid Diamonds 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $95.50 | $47.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Bread & Butter | AiroX2 - Liquid Diamond | 2g All-in-One Airo Brands · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $95.50 | $47.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Fernway Key Lime 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $98.50 | $49.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Vacay - Peaches and Cream Cart [1g] Savvy · Vape Pens | gram | $49.50 | $49.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Strawberry Cough | ENERGY Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $99.50 | $49.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Blackberry Kush | NOIR T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $99.50 | $49.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Jungle Punch | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $99.50 | $49.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Forbidden Fruit | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $99.50 | $49.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Pineapple Express | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $99.50 | $49.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Cactus Chiller | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | 2 g | $99.50 | $49.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | (the) Essence HYPHEN Durban Poison 1g Pod Vape Pens | gram | $54.50 | $54.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | (the) Essence Berry Gelato 1g Cartridge Vape Pens | gram | $54.50 | $54.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Neptune Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Neptune Township vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Neptune Township price: $59.50 per gram (middle of $39.75–$88.50). That works out to about $208.25 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Neptune Township publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Neptune Township price data: cheapest weed in Neptune Township, cheap ounces, Neptune Township flower price index, Neptune Township deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.