Cheapest carts & vapes in Newfoundland, NJ
Cheapest right now: Smyle Labs / Penjamin Stealth Cart Pen / Glow In the Dark at Spot 23 Dispensary — $24 ($24 per cartridge)
19 comparable vape pens listings at 1 Newfoundland dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smyle Labs / Penjamin Stealth Cart Pen / Glow In the Dark Vape Pens | each | $24 | $24/piece | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | girl scout cookies | Disposable | 2g Drool · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | runtz | Disposable | 2g Drool · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strawberry Cough Live Resin Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Peach Stardust | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jelly Dulce | Live Resin Disposable | 2g PACKS LOS ANGELES · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Slurpie | Live Resin Disposable | 2g PACKS LOS ANGELES · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Yeano Live Resin Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Super Lemon Haze | Disposable | 2g Jersey Sauce Boss · Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Blueberry Muffin Live Resin Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Nigerian Haze Live Resin Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rainbow Belts 2.0 Live Resin Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lavender Diesel Live Resin Disposable 1G Vape Pens | gram | $66 | $66/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Cherry Ice Live Resin Disposable 1G Vape Pens | gram | $66 | $66/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Orange Pineapple Express | Disposable | 1g Drool · Vape Pens | gram | $66 | $66/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rainbow Belts Real Live Resin 1G Cartridge Vape Pens | gram | $70 | $70/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Newfoundland vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Newfoundland price: $47.50 per gram (middle of $40–$66).
- 100% of priced vape pens listings in Newfoundland publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Newfoundland price data: cheapest weed in Newfoundland, cheap ounces, Newfoundland flower price index, Newfoundland deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.