Cheapest weed in Newton, NJ
287 Newton menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest flower in Newton
See all flower prices →Cheapest right now: Bulbz Mixed Buds | 28g at Releaf Newton — $100 ($3.57 per gram) · 64 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bulbz Mixed Buds | 28g Flower | each | $100 | $3.57/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | YeaNo | Half- Ounce Flower | each | $102$12015% off | $3.64/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Strawberry Zkillato | Half-Ounce Flower | each | $127.50$15015% off | $4.55/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cutiez | Ground | 28g Goodies · Flower | each | $150 | $5.36/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Island Drip | OUNCE Flower | each | $162$18010% off | $5.79/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Yellow Subaru | 28g Flower | each | $180 | $6.43/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | White Burgundy | Mixed Buds | 28g Flower | each | $180 | $6.43/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Greasy Gary x Lamb's Bread #1 | Ground | 7g Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Bud City NJ Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Newton
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Galactic Green Grape (Focus) | FXT Disposable | 2g at Releaf Newton — $60 ($30 per gram) · 108 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Galactic Green Grape (Focus) | FXT Disposable | 2g Mule Extracts · Vape Pens | each | $60$8025% off | $30/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Permanent Marker | Dank Tank LR Disposable | 2g Mule Extracts · Vape Pens | each | $60$8025% off | $30/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Jack | Disposable | 2g Vape Pens | each | $60 | $30/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Ketama | Dank Tank LR Disposable | 2g Mule Extracts · Vape Pens | each | $60$8025% off | $30/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pineapple Express | Disposable | 2g Vape Pens | each | $60 | $30/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | GMO | EXTRA Savvy | 2g Cart Vape Pens | each | $69 | $34.50/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Baccio Gelato | EXTRA Savvy | 2g Cart Vape Pens | each | $69 | $34.50/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Watermelon Ice | Flavor Series | 2g Dispo Vape Pens | each | $73.60$9220% off | $36.80/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Newton
See all edibles prices →Cheapest right now: Strawberry Lemonade 1:1:1:1 LR Mini Kicker Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea at Releaf Newton — $3.75 ($3.75 per 100mg of THC) · 34 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawberry Lemonade 1:1:1:1 LR Mini Kicker Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Mule Extracts · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $3.75$525% off | $3.75/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Galactic Green Grape LR Kicker Gummies | 100mg | 2ct | 50mg/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $7.50$1025% off | $7.50/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Blue Razz Lemon 1:1:2:1 LR Kicker Gummies | 100mg | 2ct | 50mg THC/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $10.50$1425% off | $10.50/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mule Extracts | Kickers | Blackberry Lemonade | 100mg | 2ct | 50mg/ea Mule Extracts · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $10.50$1425% off | $10.50/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Zoobies | Mixed Fruit | Indica Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | OGeez! | Sleep Edition | Aquaberry 2:1 Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Zoobies | 1:1 THC:CBD | Indica Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Zoobies | 1:1 THC:CBD | Hybrid Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Newton
See all concentrates prices →Cheapest right now: Nighttime RSO | Solventless | RSO | 1g at Releaf Newton — $50 ($50 per gram) · 6 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nighttime RSO | Solventless | RSO | 1g Concentrates | each | $50 | $50/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Daytime Sativa | Solventless | RSO | 1g Concentrates | each | $50 | $50/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Citrus Runtz | Live Rosin | 2g Concentrates | each | $130 | $65/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MAC 1 | Live Rosin | 2g Concentrates | each | $130 | $65/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Pop | 2g Cold Cure Rosin Concentrates | each | $130 | $65/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blueberry Octane | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $68$8015% off | $68/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Newton
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: 5pk. Turtle Taffy at Releaf Newton — $22.95 ($4.59 per piece) · 54 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 5pk. Turtle Taffy Pre-rolls | each · 5-pack | $22.95$2715% off | $4.59/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | 5pk. Gummibears Pre-rolls | each · 5-pack | $22.95$2715% off | $4.59/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | 5pk. Pineapple Donut Pre-rolls | each · 5-pack | $24 | $4.80/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 5pk Strawberry Mango Haze Pre-rolls | each · 5-pack | $24 | $4.80/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 10pk. Yeti | J1 Pre-rolls | each · 10-pack | $50 | $5/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | 2pk. Gummibears Pre-rolls | each · 2-pack | $10.20$1215% off | $5.10/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 2pk. RS-11 | Dealers Choice Pre-rolls | each · 2-pack | $11.05$1315% off | $5.53/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | 5pk. Peanut Butter Cup Pre-rolls | each · 5-pack | $38.25$4515% off | $7.65/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Newton
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: 5pk. OZ Kush | Diamond Infused at Releaf Newton — $42.50 ($1.52 per gram) · 17 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 5pk. OZ Kush | Diamond Infused Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $42.50$5015% off | $1.52/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | 5pk. Paydaze | Diamond Infused Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $42.50$5015% off | $8.50/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | 2pk. RS-11 | Diamond Infused Infused Pre-rolls | each · 2-pack | $20.40$2415% off | $10.20/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 2pk. Froot by the Foot x Gouda Gas | Rosin Infused Infused Pre-rolls | each · 2-pack | $20.40$2415% off | $10.20/piece | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lime Sorbet | Infused Joint | 1g Doinks (CO) · Infused Pre-rolls | each | $20 | $20/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sweet Grape | Infused Joint | 1g Doinks (CO) · Infused Pre-rolls | each | $20 | $20/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Frosted Melon | Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) | 5x 0.6g ROVE · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $60 | $20/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sour Lime Haze | Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) | 5x 0.6g ROVE · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $60 | $20/g | Releaf Newton Newton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Newton flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Newton →Discounted items across Newton menus, newest first.
Best dispensaries in Newton →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (6 items at 1 store), drinks (4 items at 1 store) in Newton — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.