Cheapest carts & vapes in North Plainfield, NJ
Cheapest right now: Experience the creamy, dessert-inspired profile of &Shine's Gogurtz Select Grind 7g. This balance... at Good Karma Dispensary — $90 ($12.86 per gram)
194 comparable vape pens listings at 1 North Plainfield dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Experience the creamy, dessert-inspired profile of &Shine's Gogurtz Select Grind 7g. This balance... Vape Pens | each | $90$12025% off | $12.86/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pyramid | Rocket Pop | Burst Disposable | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $27$4540% off | $27/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pyramid | Blueberry | Burst Disposable | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $27$4540% off | $27/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tiger's Blood | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $28$4030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blue Zushi | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $28$4030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | OG Kush | CHILL Cartridge | 1g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $28$4030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gelato #33 | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $28$4030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 95 COOKIES 2G | FULL SPECTRUM | LIVE DISPOSABLE Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | DULCE DE UVA FULL SPECTRUM LIVE VAPE 2G Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy | GMO | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | BRIQ Essentials Permanent Marker 2g All in One Select · Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | BACCIO GELATO 2G | 510 CARTRIDGE Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy | Rainbow Belts | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | WHITE DURBAN FULL SPECTRUM LIVE VAPE 2G Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | PURPLE KUSH 2G AIO BLACK LABEL Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | ROSE GOLD RUNTZ FULL SPECTRUM LIVE VAPE 2G Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | JACK HERER FULL SPECTRUM LIVE VAPE 2G Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | FACE OFF OG 2G | FULL SPECTRUM | DISPOSABLE Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | CHEM DAWG FULL SPECTRUM LIVE VAPE 2G Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | DONUT TRIP 2G | FULL SPECTRUM | LIVE DISPOSABLE Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | BRIQ Essentials Lychee Dream 2g All in One Select · Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | GREAT DIVIDE 2G | FULL SPECTRUM LIVE | DISPOSABLE Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | DURBAN OG 2G AIO BLACK LABEL Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | UNICORN RUNTZ 2G AIO BLACK LABEL Vape Pens | each | $56$8030% off | $28/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Ice Cream Cookies #8 | Disposable | 2g Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | VACAY | PINEAPPLE MIMOSA 2G | AIO VAPE Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | HAPPY HOUR | JUICY MANGO 2G | AIO VAPE Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | KICKBACK | FRESH BERRY | 2G | AIO VAPE Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | KICKBACK | RAINBOW SHERBET 2G | AIO VAPE Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Savvy | White Widow | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Savvy | Rainbow Belts | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Maui Wowie | Disposable | 2g Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Blue Dream | Disposable | 2g Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Savvy | Apple Fritter | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | BLUE RAZ HAZE 2G | HYPHEN | AIO CART Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | CEREAL MILK + CINNAMON MILK 2G | AIO Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | KIND TREE JMO 1G | LIVE RESIN | CARTRIDGE INDICA Vape Pens | each | $30$5040% off | $30/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Jack Herer | 1g Nectar Cartridge | Sativa (the) Essence · Vape Pens | each | $30$5040% off | $30/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | THE ESSENCE CANTALOUPE HAZE Vape Pens | each | $30$5040% off | $30/piece | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | STRAWBERRY CHEESECAKE 2G | NATURAL DISPOSABLE Vape Pens | each | $60$10040% off | $30/g | Good Karma Dispensary North Plainfield · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How North Plainfield vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical North Plainfield price: $42 per gram (middle of $28–$77). That works out to about $147 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in North Plainfield publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More North Plainfield price data: cheapest weed in North Plainfield, cheap ounces, North Plainfield flower price index, North Plainfield deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.