Cheapest weed in Hobbs, NM
793 Hobbs menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Mexico city: cheapest weed in New Mexico
Cheapest flower in Hobbs
See all flower prices →Cheapest right now: 10 G's-P-37-Hybrid(I) at Mr. Goodbud Cannabis Dispensary — $10 ($1 per gram) · 128 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 G's-P-37-Hybrid(I) Flower | each | $10 | $1/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | DinoMeat | Big Buds | 1g Flower | each | $1.25 | $1.25/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Oreoz n Cream | 1g Flower | each | $1.25 | $1.25/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tallymon Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sherbacio Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jelly Zonuts Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Guava Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Oreo blizzard Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Hobbs
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Blueberry Muffin | Cartridge | 1g at Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs — $8 ($8 per gram) · 376 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blueberry Muffin | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cherry ZKZ Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | AK-47 | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hindu Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Space Queen | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blackberry Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Wedding Cake | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bruce Banner | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $8$1020% off | $8/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Hobbs
See all edibles prices →Cheapest right now: Sleep Distillate Milk Chocolate | 500mg | 10ct | 50mg/ea at Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs — $8 ($1.60 per 100mg of THC) · 173 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sleep Distillate Milk Chocolate | 500mg | 10ct | 50mg/ea Elevated Labs · Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $8$1020% off | $1.60/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Green Apple [10pk] (1000mg) Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $25.60$3220% off | $2.56/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Watermelon [10pk] (1000mg) Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $25.60$3220% off | $2.56/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cherries and Cream (500mg) Edibles | each · 500mg THC | $13.60$1720% off | $2.72/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Ice - Indica (500mg) Edibles | each · 500mg THC | $13.60$1720% off | $2.72/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sativa Mega Dose [20pk] (1000mg) Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $27.20$3420% off | $2.72/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Destress [10pk] (500mg) Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $16$2020% off | $3.20/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Relief [10pk] (500mg) Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $16$2020% off | $3.20/100mg THC | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Hobbs
See all concentrates prices →Cheapest right now: Orange face at Mesa Flowers Canna Co. — $100 ($7.14 per gram) · 19 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orange face Concentrates | half ounce | $100 | $7.14/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Toxic gorilla Concentrates | half ounce | $100 | $7.14/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | TTBX Concentrates | half ounce | $100 | $7.14/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Devils advocate Concentrates | half ounce | $100 | $7.14/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gas Face | 14g Concentrates | half ounce | $100 | $7.14/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grape lobster Concentrates | half ounce | $100 | $7.14/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 14g Baller-Badder-Raw Dog-(Indica) Concentrates | each | $115 | $8.21/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 14g Sugar- Blue Dream - (S) Concentrates | each | $115 | $8.21/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Hobbs
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Alien 4-1g Pr-Hybrid at Mr. Goodbud Cannabis Dispensary — $2 ($2 per gram) · 38 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Alien 4-1g Pr-Hybrid Pre-rolls | each | $2 | $2/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Nana Glue-1g Pr-Indica Pre-rolls | each | $2 | $2/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | GMO | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GMO Cookies 1g Pre Roll Pre-rolls | gram | $3.50 | $3.50/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sherb Cream Pie - Double Barrel - 2G PR - (I) Pre-rolls | each | $8 | $4/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bananaconda Double Barrel - 2G PR - (I) Pre-rolls | each | $8 | $4/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pineapple Donut-1G PR-Sativa Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gak Smoozie-1G PR-Hybrid Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Hobbs
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Homiez-1.5g Infused Pr-505 Jealousy-Hybrid at Mr. Goodbud Cannabis Dispensary — $10 ($6.67 per gram) · 58 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Homiez-1.5g Infused Pr-505 Jealousy-Hybrid Infused Pre-rolls | each | $10 | $6.67/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Homiez 1.5g Infused Pr-Blueberry Cookies-Indica Infused Pre-rolls | each | $10 | $6.67/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Homiez 1.5g Infused Pr-Pink Rozay-Indica Infused Pre-rolls | each | $10 | $6.67/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Homiez 1.5g Infused Pr-Zlato-Sativa Infused Pre-rolls | each | $10 | $6.67/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Twilight Infused Lotus PR - 2g (Hybrid) Infused Pre-rolls | each | $15 | $7.50/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Baby Cavi | Infused Pre-Roll | Blue Glue | 2.5g | 5pk Caviar Gold · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $8/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | INFUSED - PhD 1.5g Pre-Roll - Watermelon Mojito (S) Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cherry Pie infused .75 PR- Hybrid Infused Pre-rolls | each | $10 | $10/piece | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Hobbs flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Hobbs →Discounted items across Hobbs menus, newest first.
Best dispensaries in Hobbs →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (1 items at 1 store) in Hobbs — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.