Cheapest flower in Hobbs, NM
Cheapest right now: 10 G's-P-37-Hybrid(I) at Mr. Goodbud Cannabis Dispensary — $10 ($1 per gram)
128 comparable flower listings at 3 Hobbs dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Mexico city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 G's-P-37-Hybrid(I) Flower | each | $10 | $1/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | DinoMeat | Big Buds | 1g Flower | each | $1.25 | $1.25/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Oreoz n Cream | 1g Flower | each | $1.25 | $1.25/g | Mr. Goodbud Cannabis Dispensary Hobbs · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tallymon Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sherbacio Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jelly Zonuts Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Guava Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Oreo blizzard Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Peanut Butter Breath | 3.5g Flower | ounce | $48$6020% off | $1.71/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Grape Horchata Flower | ounce | $48$6020% off | $1.71/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Jungle Fire | 3.5g Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Jungle Canyon Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Mimosa | 3.5g Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Slap N Tickle | 0.125oz Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Da Snow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Papaya Bomb | 28g Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Gelato #41 | 28g Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Soft Serve | Green Ribbon Soft Serve · Flower | eighth | $12$1520% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Marachino Supreme Flower | eighth | $12$1520% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Watermelon Rush Flower | eighth | $12$1520% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Gushers Flower | eighth | $12$1520% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Mango #33 Flower | eighth | $12$1520% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Creature Panic Flower | eighth | $12$1520% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Soft Serve | Rocky Mountain Blueberry Soft Serve · Flower | eighth | $12$1520% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Chem Dawg #4 Flower | ounce | $96$12020% off | $3.43/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | OG kush Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Glitter Bomb Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Cheetah piss Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Cheddar cheese Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Urban Wellness | Black Maple | Flower | 28g Urban Wellness · Flower | ounce | $120$15020% off | $4.29/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Soft Serve | Sour Diesel Soft Serve · Flower | eighth | $16$2020% off | $4.57/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Rum Springer Flower | eighth | $16$2020% off | $4.57/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Kush Mints Flower | eighth | $16$2020% off | $4.57/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Valley Chem Flower | eighth | $16$2020% off | $4.57/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Florida Kush Flower | eighth | $16$2020% off | $4.57/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Soft Serve | Animal Cookies 1oz Soft Serve · Flower | eighth | $16$2020% off | $4.57/g | Urban Wellness Cannabis Dispensary - Hobbs Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Dante's Wrath Flower | ounce | $140 | $5/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Animal tsunami Flower | ounce | $140 | $5/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Black velvet Flower | ounce | $140 | $5/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Cap junky Flower | ounce | $140 | $5/g | Mesa Flowers Canna Co. Hobbs · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Hobbs flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hobbs price: $6.86 per gram (middle of $2.29–$11.43). That works out to about $24.01 an eighth.
- 71.9% of priced flower listings in Hobbs publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hobbs price data: cheapest weed in Hobbs, cheap ounces, Hobbs flower price index, Hobbs deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.