Cheapest concentrates in Sunland Park, NM
Cheapest right now: Sour Diesel | Solvent | Diamonds | 1g at Apogee Dispensary - Sunland Park — $8 ($8 per gram)
42 comparable concentrates listings at 3 Sunland Park dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New Mexico city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Diesel | Solvent | Diamonds | 1g Concentrates | each | $8 | $8/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Platinum Dolato | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $8 | $8/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Platinum Kush Breath | Solvent | Diamonds | 1g Concentrates | each | $8 | $8/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pomegranate Crasher | Solvent | Sugar | 4g Concentrates | each | $41 | $10.25/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Formula 1 | Solvent | Badder | 4g Concentrates | each | $41 | $10.25/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Herbal Edibles- Pink Gary Cured Sugar 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Herbal Edibles- Chemdawg Cured Crumble 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Herbal Edibles- Blue Cookies Cured Sugar 1g Concentrates | each | $12 | $12/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Bonanza 2G Northern Lights Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | 2G Pink Lemonade Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | 2G Strawberry Cough Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Tropicana Cherries | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | each | $13 | $13/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | GMO Cookies | Solvent | Sauce | 1g Concentrates | each | $18 | $18/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Cap Junky (1G) | Sugar | Hybrid Concentrates | each | $18 | $18/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Apples and Bananas x Blue Dream (1G) |Live Resin | Sativa Concentrates | each | $18 | $18/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Chem Dawg | Live Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | each | $20 | $20/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Freshies - Cap Junky (H) Live Rosin 1g Concentrates | each | $24 | $24/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Freshies - Silver OG Marathon (I) Live Rosin 1g Concentrates | each | $24 | $24/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Las Frescas - Blueberry Empanada Concentrates | gram | $25 | $25/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Las Frescas - Bubble Gum Concentrates | gram | $25 | $25/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Las Frescas - Sandia OG Concentrates | gram | $25 | $25/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Las Frescas - Limonada de Fresa Concentrates | gram | $25 | $25/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Las Frescas - Fresa Con Crema Concentrates | gram | $25 | $25/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Las Frescas - Blue Razz - 1.00 gram Concentrates | gram | $25 | $25/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Relief | Solventless | 1g Drool · Concentrates | each | $30 | $30/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Candy Fumez | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $33$5034% off | $33/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Archie | Banana Sap (1G) | Live Rosin | Hybrid Concentrates | each | $39 | $39/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | papa burger | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $39 | $39/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Archie | Blue Gazm (2G) | Live Rosin | Indica Concentrates | each | $78 | $39/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Archie | Strawberry Fields (3G) | Live Rosin | Sativa Concentrates | each | $117 | $39/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Queen of Diamonds | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $45 | $45/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Couchlock- Queen Of Diamonds Live Hash Rosin 2g Concentrates | each | $90 | $45/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Sour Cider Mixed Micron Cold Cure Live Rosin Concentrates | gram | $48 | $48/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Modified Cherries Mixed Micron Cold Cure Live Rosin Concentrates | gram | $48 | $48/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Sour Apple Cherries Mixed Micron Cold Cure Live Rosin Concentrates | gram | $48 | $48/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Candy FumeZ Cold Cure Live Rosin Mixed Micron Concentrates | gram | $48 | $48/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Made of Honor | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $50 | $50/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Bubbawhip | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $50 | $50/g | Apogee Dispensary - Sunland Park Sunland Park · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Bubbawhip (1G) | Live Hash Rosin | Indica Concentrates | each | $60 | $60/g | Hii Experience Sunland Park · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | T1 1g LHR Made of Honor Concentrates | gram | $66 | $66/g | NRG LYFT DISPENSARY Sunland Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Sunland Park concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sunland Park price: $25 per gram (middle of $10.43–$50). That works out to about $87.50 an eighth.
- 79.2% of priced concentrates listings in Sunland Park publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sunland Park price data: cheapest weed in Sunland Park, cheap ounces, Sunland Park flower price index, Sunland Park deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.