Cheapest weed in Truth or Consequences, NM
446 Truth or Consequences menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Mexico city: cheapest weed in New Mexico
Cheapest flower in Truth or Consequences
See all flower prices →Cheapest right now: Gush Mints | Big Buds | 14g at PurLife Dispensary - T or C — $30 ($2.14 per gram) · 55 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gush Mints | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lemon Cherry Sherbert | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Garlic Breath Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mac Daddy Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | All Gas OG - Popcorn Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Kernal Putang #3 Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Da Snow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $9 | $2.57/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cheddar Cheese Flower | eighth | $9 | $2.57/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Truth or Consequences
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Berry White | Cartridge | 2g at PurLife Dispensary - T or C — $16 ($8 per gram) · 91 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Berry White | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pink Champagne | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Green Crush | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | God's Gift | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $9 | $9/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Purple Punch | Cart Vape Pens | gram | $9 | $9/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 1000 MG Cartridge Blueberry Kush Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1000 MG Cartridge Blue Dream Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 1000 MG Cartridge Northern Lights Bonanza Cannabis Company · Vape Pens | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Truth or Consequences
See all edibles prices →Cheapest right now: Pear 1:1 CBG + Hybrid Enhanced Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea at PurLife Dispensary - T or C — $19 ($1.90 per 100mg of THC) · 110 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pear 1:1 CBG + Hybrid Enhanced Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea WYLD · Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $19 | $1.90/100mg THC | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mesilla Valley Extracts - MVE Full Spectrum Solventless RSO Syringe 1ml - Mixed - 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $24.47 | $2.45/100mg THC | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Elevated - Gummies - 500mg - Distillate - Sativa - Strawberry Edibles | each · 500mg THC | $19.58 | $3.92/100mg THC | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Elevated Labs | Watermelon Distillate Gummies | 500mg | 10ct | 50mg/ea Elevated Labs · Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $19.58 | $3.92/100mg THC | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Elevated - Gummies - 500mg - Peach (H) Edibles | each · 500mg THC | $19.58 | $3.92/100mg THC | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Elevated Green Apple Gummies 500mg (S) Edibles | each · 500mg THC | $19.58 | $3.92/100mg THC | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Elevated | Cherry Distillate Infused Gummies | 500mg | 10ct | 50mg/ea Elevated Labs · Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $19.58 | $3.92/100mg THC | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Elevated Mango Gummies 500mg (I) Edibles | each · 500mg THC | $19.58 | $3.92/100mg THC | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Truth or Consequences
See all concentrates prices →Cheapest right now: Grape Galette | Cured Resin | 1g at PurLife Dispensary - T or C — $10 ($10 per gram) · 51 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Galette | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lemon Cherry Gelato | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sherbacio | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Purple Churro | Cured Resin Dab Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Rainbow Sherbet | Cured Resin Concentrates | eighth | $36 | $10.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Purple Dosidos | Cured Resin Concentrates | eighth | $36 | $10.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Chimera (I) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Peyton Manning (S) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Truth or Consequences
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: PhD - 10G PR - Grape Ape (I) at Hot Springs Cannabis LLC — $31.81 ($3.18 per gram) · 47 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PhD - 10G PR - Grape Ape (I) Pre-rolls | each | $31.81 | $3.18/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | PhD - 10G PR - Acapulco Gold (S) Pre-rolls | each | $31.81 | $3.18/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | PhD - 10G PR - Euphoria (S) Pre-rolls | each | $31.81 | $3.18/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PhD - 10G PR - Purple Punch (I) Pre-rolls | each | $31.81 | $3.18/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | PhD - 10G PR - Sweet Skunk (S) Pre-rolls | each | $31.81 | $3.18/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | PhD - 10G PR - Durban Poison (S) Pre-rolls | each | $36.71 | $3.67/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | PhD - 10G PR - Grape Runtz (H) Pre-rolls | each | $36.71 | $3.67/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Zack's Cake | PreRoll Pre-rolls | gram | $4 | $4/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Truth or Consequences
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Tokees (5 pack) - Blue Agave (I) at Hot Springs Cannabis LLC — $36.71 ($7.34 per piece) · 63 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tokees (5 pack) - Blue Agave (I) Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $36.71 | $7.34/piece | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tokees (5 Pack) - Chingon OG (I) Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $36.71 | $7.34/piece | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tokees (5 Pack) - Cheetah Piss (S) Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $36.71 | $7.34/piece | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cactus Kush | Infused PreRoll 5Pk Infused Pre-rolls | 4 g · 5-pack | $30 | $7.50/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Chingon OG | Infused PreRoll 5Pk Infused Pre-rolls | 4 g · 5-pack | $30 | $7.50/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | High Roller - Strawberry Cough (S) Infused Pre-rolls | each | $8.56 | $8.56/piece | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | High Roller - Gorilla Glue #4 (I) Infused Pre-rolls | each | $8.56 | $8.56/piece | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | High Roller - Animal Face (S) Infused Pre-rolls | each | $8.56 | $8.56/piece | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Truth or Consequences flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Truth or Consequences →Discounted items across Truth or Consequences menus, newest first.
Best dispensaries in Truth or Consequences →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.