Cheapest concentrates in Truth or Consequences, NM
Cheapest right now: Grape Galette | Cured Resin | 1g at PurLife Dispensary - T or C — $10 ($10 per gram)
51 comparable concentrates listings at 2 Truth or Consequences dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New Mexico city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Galette | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lemon Cherry Gelato | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sherbacio | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Purple Churro | Cured Resin Dab Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Rainbow Sherbet | Cured Resin Concentrates | eighth | $36 | $10.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Purple Dosidos | Cured Resin Concentrates | eighth | $36 | $10.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Chimera (I) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Peyton Manning (S) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Dante's Inferno (I) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Cresendo (S) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Chernobyl (S) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Elevated - Cured Resin - Dab - 4g - Sour D X Zoda (H) Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Mac Daddy Sugar (4.0g, Hybrid Concentrates | each | $42.83 | $10.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Cadillac Rainbow | Live Resin Dab Concentrates | gram | $12 | $12/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Gush Mintz Live Sugar (4.0g, Indica) Concentrates | each | $51.39 | $12.85/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Hubba Bubba Haze Live Sugar (4.0g, Hybrid) Concentrates | each | $51.39 | $12.85/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Candied Truffles | Cured Resin Concentrates | gram | $14 | $14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Gush Mints | Cured Resin Concentrates | gram | $14 | $14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Han Solo Burger | Cured Resin Sugar Concentrates | gram | $14 | $14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Roasted Piñon | Cured Resin Concentrates | gram | $14 | $14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Strawberry Kush | 1g Concentrates | each | $14.68 | $14.68/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Hifi 4G#9 | Crumble Concentrates | gram | $15 | $15/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Francos Lemon Cheese #1 | Shatter Concentrates | gram | $15 | $15/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Superboof | Sugar Concentrates | gram | $15 | $15/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Lima Haze #2 | Shatter Concentrates | gram | $15 | $15/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Lurple #7 | Sugar Concentrates | gram | $15 | $15/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Don Mega | Crumble Concentrates | gram | $15 | $15/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Gush Mintz Live Sugar (1.0g, Indica) Concentrates | each | $17.13 | $17.13/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Pink Runtz Live Sugar (1.0g, Hybrid) Concentrates | each | $17.13 | $17.13/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Hubba Bubba Haze Live Sugar (1.0g, Hybrid) Concentrates | each | $17.13 | $17.13/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Whiplash #1 | Moon Butter Badder Concentrates | gram | $20 | $20/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Alien OG | Moon Butter Badder Concentrates | gram | $20 | $20/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Almond Mochi | Moon Butter Badder Concentrates | gram | $20 | $20/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Gorilla Cream #2 | Moon Butter Sugar Concentrates | gram | $20 | $20/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Trop Santo | Live Sugar Concentrates | gram | $30 | $30/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | KY Jealous Live Resin Sugar 1.0g Concentrates | each | $36.71 | $36.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Sugar Train - live rosin - 1.00 gram Concentrates | each | $36.71 | $36.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Double Stuff 1g Live Rosin Concentrates | each | $36.71 | $36.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Rocket Juice Live Resin Sugar 1.0g Concentrates | each | $36.71 | $36.71/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Live Rosin - Don Mega Dashti 90u (I) - 1g Concentrates | each | $48.95 | $48.95/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Truth or Consequences concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Truth or Consequences price: $15 per gram (middle of $10.29–$56). That works out to about $52.50 an eighth.
- 87.9% of priced concentrates listings in Truth or Consequences publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Truth or Consequences price data: cheapest weed in Truth or Consequences, cheap ounces, Truth or Consequences flower price index, Truth or Consequences deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.