Cheapest flower in Truth or Consequences, NM
Cheapest right now: Gush Mints | Big Buds | 14g at PurLife Dispensary - T or C — $30 ($2.14 per gram)
55 comparable flower listings at 2 Truth or Consequences dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Mexico city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gush Mints | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lemon Cherry Sherbert | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Garlic Breath Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mac Daddy Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | All Gas OG - Popcorn Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Kernal Putang #3 Flower | gram | $2.45 | $2.45/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Da Snow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $9 | $2.57/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cheddar Cheese Flower | eighth | $9 | $2.57/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Watermelon Zkittlez Flower | eighth | $9 | $2.57/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Thug Roze x Mandarin Cookies | Premium Small Buds Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Pepe Silvia | Premium Small Buds Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Don Mega | Premium Small Buds Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Sugar Cane #2 | Premium Small Buds Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Unicorn Farts Flower | quarter | $30 | $4.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Superboof Flower | quarter | $30 | $4.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Northern Lights Flower | quarter | $30 | $4.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Ginger Mints Flower | quarter | $30 | $4.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Champaya Flower | quarter | $30 | $4.29/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Purlife | Unicorn Farts | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Coconut Milk #8 | Premium Super 1/8th Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Purlife | Bruce Banner | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Purlife | Candied Taters | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Purlife | Alien OG | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Purlife | L.A. Banana Cakes | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Purlife | Hypothermia | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Purlife | Countree Grammer | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Purlife | Don Mega | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Whiplash #1 | Premium Super 1/8th Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Purlife | Tropical Cake | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Almond Mochi | Premium Super 1/8th Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Purlife | Hifi 4G | Flower | 4G Purlife · Flower | 4 g | $20 | $5/g | PurLife Dispensary - T or C Truth or Consequences · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Strawberry Cheesecake Flower | gram | $7.34 | $7.34/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Loco Weed 13 Flower | gram | $7.34 | $7.34/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | All Gas OG Flower | gram | $7.34 | $7.34/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Humboldt Headband Flower | gram | $7.34 | $7.34/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | spaceport flight | Big Buds | 1g Flower | gram | $7.34 | $7.34/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Pimp Daddy Flower | gram | $8.57 | $8.57/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Train Wreck Flower | gram | $8.57 | $8.57/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | California Sour Diesel Flower | gram | $8.57 | $8.57/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Mountaintop Mint Flower | gram | $8.57 | $8.57/g | Hot Springs Cannabis LLC Truth or Consequences · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Truth or Consequences flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Truth or Consequences price: $5 per gram (middle of $2.50–$9.79). That works out to about $17.50 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Truth or Consequences publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Truth or Consequences price data: cheapest weed in Truth or Consequences, cheap ounces, Truth or Consequences flower price index, Truth or Consequences deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.