Cheapest carts & vapes in Buffalo, NY
Cheapest right now: Red Headed Stranger | Strain Collection | All-In-One | 0.3g at Public Flower - Buffalo Dispensary — $24 ($2.40 per gram)
1,220 comparable vape pens listings at 9 Buffalo dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Red Headed Stranger | Strain Collection | All-In-One | 0.3g Fernway · Vape Pens | 3/10 g | $24 | $2.40/g | Public Flower - Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big Fun Pivot Top Bubble Vape Pens | each | $14.99 | $14.99/piece | Leaf Plug Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Vape - PREMIUM JACK LIIIL STIIIZY · Vape Pens | each | $17.55$2735% off | $17.55/piece | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Vape - SOUR DIESEL LIIIL STIIIZY · Vape Pens | each | $17.55$2735% off | $17.55/piece | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Vape - HARDCORE OG LIIIL STIIIZY · Vape Pens | each | $17.55$2735% off | $17.55/piece | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Vape - PURPLE PUNCH LIIIL STIIIZY · Vape Pens | each | $17.55$2735% off | $17.55/piece | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Vape - PINEAPPLE EXPRESS LIIIL STIIIZY · Vape Pens | each | $17.55$2735% off | $17.55/piece | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Vape - BLUE BURST LIIIL STIIIZY · Vape Pens | each | $17.55$2735% off | $17.55/piece | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blue Dream H | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $18$2425% off | $18/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Northern Lights | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $18$2425% off | $18/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Sour Diesel | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $18$2425% off | $18/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Pineapple Express | Disposable | 6g Cannabals · Vape Pens | each | $110 | $18.33/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Maui Waui | 2g Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 2x 1g (Reload) ROVE · Vape Pens | each · 2-pack | $75.20$9420% off | $18.80/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Skywalker OG | 2g Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 2x 1g (Reload) ROVE · Vape Pens | each · 2-pack | $75.20$9420% off | $18.80/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Big Fun Pivot top Tricolor Vape Pens | each | $19.99 | $19.99/piece | Leaf Plug Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Halara | Granddaddy Purple | High THC Cartridge | 1g Halara · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Halara | Watermelon Z OG | High THC Cartridge | 1g Halara · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Halara | Apricot Octane | High THC Cartridge | 1g Halara · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Halara | Blue Dream | High THC Cartridge | 1g Halara · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Pineapple Express | Disposable | 6g Cannabals · Vape Pens | 6 g | $120.35 | $20.06/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Granddaddy Purple | Disposable | 6g Cannabals · Vape Pens | 6 g | $120.35 | $20.06/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Hi*AF - Cartridge - Tiger's Blood (H) Vape Pens | gram | $21 | $21/g | Star Buds Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | BONANZA - BLUE DREAM - AIO - 4G Vape Pens | each | $85$10015% off | $21.25/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | BONANZA - BAJA SPLASH - AIO - 4G Vape Pens | each | $85$10015% off | $21.25/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | BONANZA - MAUI WOWIE - AIO - 4G Vape Pens | each | $85$10015% off | $21.25/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Pineapple Express | Melted Diamond Live Resin Pod | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | eighth | $75 | $21.43/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Northern Lights | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | eighth | $75 | $21.43/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Maui Waui | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | eighth | $75 | $21.43/g | Best Budz- Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | "Penjamin" (Navy) Jaunty · Vape Pens | each | $22 | $22/piece | Star Buds Buffalo Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Cherry AK | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | each | $33$5540% off | $22/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Northern Lights | AIO Palm | Indica | 1.5g Jaunty · Vape Pens | each | $33$5540% off | $22/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Papaya Punch | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | each | $33$5540% off | $22/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Blackberry Kush | AIO Palm | Indica | 1.5g Jaunty · Vape Pens | each | $33$5540% off | $22/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Lemon Cherry Gelato | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | each | $33$5540% off | $22/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Mango Haze | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | each | $33$5540% off | $22/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Alien OG | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | each | $33$5540% off | $22/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | OUTRANKD | VAPE | 2G | - GELATO 33 Vape Pens | 2 g | $44.25 | $22.13/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | sour og | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $44.25 | $22.13/g | Buffalo Dreams Dispensary Buffalo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | 2 gram Deuces Lemon OG x Pink Guava Live Resin Vape | NY Bodega Boyz · Vape Pens | each | $45$9050% off | $22.50/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | 2 gram Deuces Bubble Gum Gelato x Cotton Candy Breath Live Resin Vape | NY Bodega Boyz · Vape Pens | each | $45$9050% off | $22.50/g | Ether Cannabis Buffalo · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Buffalo vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Buffalo price: $42.50 per gram (middle of $27.43–$76.02). That works out to about $148.75 an eighth.
- 99.8% of priced vape pens listings in Buffalo publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Buffalo price data: cheapest weed in Buffalo, cheap ounces, Buffalo flower price index, Buffalo deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.