Cheapest flower in Forest Hills, NY
Cheapest right now: SmartBud Double Blue Dream 28g Ground Flower at The Flowery Dispensary Queens — $102.01 ($3.64 per gram)
97 comparable flower listings at 1 Forest Hills dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SmartBud Double Blue Dream 28g Ground Flower Flower | ounce | $102.01 | $3.64/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SmartBud Candy-Lato 28g Ground Flower Flower | ounce | $102.01 | $3.64/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SmartBud | Sunset Sherbert | Ground Flower | 14g SmartBud · Flower | half ounce | $57 | $4.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SmartBud Double Blue Dream 14g Ground Flower Flower | half ounce | $57 | $4.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Munchkins Peach Cobbler Flower | ounce | $136 | $4.86/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Flav Duo Creamsicle x Grape Ape Diamond Infused 14g Ground Flower Flower | half ounce | $91 | $6.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Flav Duo Tropical Trainwreck x Blackberry Haze Diamond Infused 14g Ground Flower Flower | half ounce | $91 | $6.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | To The Moon Planet of the Grapes Flower | half ounce | $100.01 | $7.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | To The Moon Butterscotch Biscotti Flower | half ounce | $100.01 | $7.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | To The Moon Jet Fuel Gelato Flower | half ounce | $100.01 | $7.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | To The Moon Peanut Butter Crunch Flower | half ounce | $100.01 | $7.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | To The Moon | Chemdawg | Smalls | 14g To The Moon · Flower | half ounce | $100.01 | $7.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Northern Lights | Big Buds | 14g Revert · Flower | half ounce | $102.01 | $7.29/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sour Diesel | Big Buds | 7g RYTHM · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Zerbert (H) & Melonade (S) - Duo Flower 14g Flav · Flower | half ounce | $113 | $8.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Black Cherry Gelato (H) & Grape Ice (I) - Duo Flower - 14g Flav · Flower | half ounce | $113 | $8.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lato Pop (H) & Cherry AK47 (S) - Duo Flower - 14g Flav · Flower | half ounce | $113 | $8.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Butterscotch Biscotti (H) & Sunset Sherbert (I) - Duo Flower - 14g Flav · Flower | half ounce | $113 | $8.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Northern Lights 14g Back Home Cannabis Co. · Flower | half ounce | $113 | $8.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Bananaconda | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $226 | $8.07/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | 1937 Rain Drops Flower | eighth | $34 | $9.71/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 1937 Lemon Head Flower | eighth | $34 | $9.71/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Jack Grape Flower | 3.5g Hepworth · Flower | eighth | $34 | $9.71/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mac Pharms Miso High Flower | eighth | $34.41 | $9.83/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Rythm Garlic Drip Flower | quarter | $70 | $10/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Granny Candy | Big Buds | 7g RYTHM · Flower | quarter | $70 | $10/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | SmartBud | Animal Mintz | Big Buds | 3.5G SmartBud · Flower | eighth | $37 | $10.57/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | PUFF Gush Mints Flower | eighth | $39 | $11.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | PUFF Blue Dream Flower | eighth | $39 | $11.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | To The Moon Space Essentials Maui Wowie Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Papaya | Big Buds | 3.5g Kings & Queens · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | To The Moon Space Essentials Sunset Sherbert Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Kings & Queens Creme Brulee Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Kings & Queens Z-Luxe Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Neon Flamingo | Big Buds | 3.5g Kings & Queens · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Carbon Fiber | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $41 | $11.71/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Poptart | Value Line Flower | 3.5g Rolling Green Cannabis · Flower | eighth | $41 | $11.71/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Melted Strawberry's | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $41 | $11.71/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Black Scotti | Value Line Flower | 3.5g Rolling Green Cannabis · Flower | eighth | $41 | $11.71/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Fundip | Bag | 14g Preferred Gardens · Flower | half ounce | $170 | $12.14/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Forest Hills flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Forest Hills price: $13.86 per gram (middle of $7.14–$17.37). That works out to about $48.51 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Forest Hills publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Forest Hills price data: cheapest weed in Forest Hills, cheap ounces, Forest Hills flower price index, Forest Hills deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.