Cheapest carts & vapes in Forest Hills, NY
Cheapest right now: Blue Dream | 510 Cartridge | 1g at The Flowery Dispensary Queens — $30 ($30 per gram)
164 comparable vape pens listings at 1 Forest Hills dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Dream | 510 Cartridge | 1g Off Hours · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Rainbow Belts | 510 Cartridge | 1g Off Hours · Vape Pens | gram | $34 | $34/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Muha Meds | Temptation | Cartridge | 1g Muha Meds · Vape Pens | gram | $35$4217% off | $35/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Kings & Queens Bubba Kush 1g Vape Vape Pens | gram | $36.16 | $36.16/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Kings & Queens Super Silver Haze 1g Vape Vape Pens | gram | $36.16 | $36.16/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strawberry AK | Disposable | 2g Revert · Vape Pens | 2 g | $73 | $36.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Maui Wowie | Disposable | 2g Revert · Vape Pens | 2 g | $73 | $36.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Dream| Disposable | 2g Revert · Vape Pens | 2 g | $73 | $36.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Purple Kush | Disposable | 2g Revert · Vape Pens | 2 g | $73 | $36.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | STIIIZY King Louis XIII 1g Pod Vape Pens | gram | $38$4617% off | $38/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | STIIIZY Super Lemon Haze 1g Pod Vape Pens | gram | $38$4617% off | $38/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Vape Cartridge - ORANGE SUNSET 1G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $38$4617% off | $38/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Vape Cartridge - STRAWNANA 1G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $38$4617% off | $38/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Off Hours Purple Couch 1g Diamond Infused Vape Vape Pens | gram | $39 | $39/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Strawberry Banana Smash - vape cartridge [1g] PUFF · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Permanent Marker - vape cartridge [1g] PUFF · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | PUFF Lemon Lime Twist 1g Cart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Vape Cartridge - CEREAL MILK 1G Live Resin Liquid Diamonds Pod STIIIZY · Vape Pens | gram | $41$5018% off | $41/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Vape Cartridge - HAWAIIAN SNOW 1G Live Resin Liquid Diamonds Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $41$5018% off | $41/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Vape Cartridge - NORTHERN LIGHTS 1G Live Resin Liquid Diamonds Pod STIIIZY · Vape Pens | gram | $41$5018% off | $41/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | SmartBud SFV OG 1g Vape Vape Pens | gram | $41 | $41/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Vape Cartridge - PURPLE HAZE 1G Live Resin Liquid Diamonds Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $41$5018% off | $41/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Papaya Punch | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Lemon Cherry Gelato | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Cherry AK | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Alien OG | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Jaunty Northern Lights 1.5g Vape Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Mango Haze | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | White Widow | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | FX Chill Out Northern Lights 2g Vape Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | ayrloom | Alaskan Thunder Fuck | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | ayrloom | Bomb Popz | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Ayrloom Pineapple Express 2g Vape Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Ayrloom Blue Widow 2g Vape Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Hawaiian Haze | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | King Kong | Cartridge | 1g Hudson Cannabis · Vape Pens | gram | $43 | $43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Hudson Cannabis| Lime Pop| Cartridge| 1g Hudson Cannabis · Vape Pens | gram | $43 | $43/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Curio Wellness Sleep 1g Vape Vape Pens | gram | $46 | $46/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Fernway Pineapple Express 1g Traveler Vape Vape Pens | gram | $46 | $46/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Curio Wellness Sex 1g Vape Vape Pens | gram | $46 | $46/g | The Flowery Dispensary Queens Forest Hills · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Forest Hills vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Forest Hills price: $57 per gram (middle of $40–$101.91). That works out to about $199.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Forest Hills publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Forest Hills price data: cheapest weed in Forest Hills, cheap ounces, Forest Hills flower price index, Forest Hills deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.