Cheapest flower in Riverhead, NY
Cheapest right now: Hybrid Blend | Ground Flower at Strain Stars Riverhead — $150 ($1.79 per gram)
369 comparable flower listings at 1 Riverhead dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hybrid Blend | Ground Flower Flower | 84 g | $150 | $1.79/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Smoakland X - Maui Wowie - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grape Gas | Big Buds | 28g Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Smoakland X - Blue Cookies - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Smoakland | Jack The Ripper | Flower | 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | PB & J 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Cherry Pie 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Smoakland X - Panama Haze - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Scarlet Gelato | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Octane 91 | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Berry Noir | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sour Diesel | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blue Tropic Kush | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Frosted Velvet | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Jamaica Dream | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Smoakland X - NY Diesel - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Pineapple Express | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Northern Lights | Big Buds | 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Headband | Flower Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | GG4 | Flower Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Super Silver Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Frankenstein | Flower Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | B.A.M. | Indoor Flower Flower | 70 g | $296 | $4.23/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Blueberry Haze H | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sour Diesel | 14g Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Runtz | 14g Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | OG Kush | Big Buds | 28g Flower | ounce | $135 | $4.82/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Green Crack | 28g Flower | ounce | $135 | $4.82/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Granddaddy Purple | 28g Flower | ounce | $135 | $4.82/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Pillow Mints | Indoor Smalls Flower | ounce | $140 | $5/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Platinum Reserve I Juicy Fruit | Sun Powered I Big Buds | 28g Platinum Reserve · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Chicken N Wafflez | Indoor Flower Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Platinum Reserve I Grape Gas | Sun Powered I Big Buds | 28g Platinum Reserve · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Gelato AK | Indoor Flower Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Hella Jelly | Flower Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Skywalker | Flower Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Granddaddy Purple | Flower Smalls Flower | quarter | $40 | $5.71/g | Strain Stars Riverhead Riverhead · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Riverhead flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Riverhead price: $10.71 per gram (middle of $5.64–$15.43). That works out to about $37.48 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Riverhead publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Riverhead price data: cheapest weed in Riverhead, cheap ounces, Riverhead flower price index, Riverhead deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.