Cheapest pre-rolls in Schenectady, NY
Cheapest right now: FB - DR - Egg Roll - 3.5g ( Indica Dom ) at Flower Bnk Cannabis Dispensary — $30.09 ($8.60 per gram)
30 comparable pre-rolls listings at 1 Schenectady dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FB - DR - Egg Roll - 3.5g ( Indica Dom ) Pre-rolls | eighth | $30.09 | $8.60/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Dream | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $8.85 | $8.85/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sherbanger | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $8.85 | $8.85/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Granddaddy Purple | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $8.85 | $8.85/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | blue cheese | Joints | 0.5g | 5pk Flower Bnk · Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $22.13 | $8.85/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | FB - Chopsticks - Grape Ape - .5 2pk ( Indica ) Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.62 | $9.62/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | lemon kush | Joints | 0.7g Flower Bnk · Pre-rolls | 7/10 g | $9.73 | $9.73/piece | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | jack | Joints | 0.7g Flower Bnk · Pre-rolls | 7/10 g | $9.73 | $9.73/piece | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | jealousy runtz | Joints | 0.7g Flower Bnk · Pre-rolls | 7/10 g | $9.73 | $9.73/piece | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | blue dream | Joints | 0.7g Flower Bnk · Pre-rolls | 7/10 g | $9.73 | $9.73/piece | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | strawberry runtz | Joints | 0.7g Flower Bnk · Pre-rolls | 7/10 g | $9.73 | $9.73/piece | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | biker purps | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $10.62 | $10.62/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | jealousy runtz | Joints | 0.7g | 2pk Flower Bnk · Pre-rolls | 1.4 g · 2-pack | $15.05 | $10.75/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | strawberry runtz | Joints | 0.7g | 2pk Flower Bnk · Pre-rolls | 1.4 g · 2-pack | $15.05 | $10.75/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | grape drink | Joints | 0.5g | 5pk Flower Bnk · Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $27.43 | $10.97/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | scotty's mom | Joints | 1.4g Flower Bnk · Pre-rolls | 1.4 g | $16.82 | $12.01/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | sour og | Joints | 1.4g Flower Bnk · Pre-rolls | 1.4 g | $16.82 | $12.01/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | alien og | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $12.38 | $12.38/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | White Fire Durban | Joints | 0.5g | 5pk Flower Bnk · Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $31.86 | $12.74/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | purple toast | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $14.16 | $14.16/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | sour joker | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $14.16 | $14.16/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | sugared haze | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $14.16 | $14.16/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | starburst | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $15.93 | $15.93/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Pink Cloud | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $15.93 | $15.93/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | maui wowie | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $15.93 | $15.93/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Halle Berry | Joints | 0.5g | 3pk Flower Bnk · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $24.78 | $16.52/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | red velvet | Joints | 0.5g | 3pk Flower Bnk · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $24.78 | $16.52/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | bubble bath | Joints | 0.5g | 3pk Flower Bnk · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $24.78 | $16.52/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Sour Diesel | Minis | 0.5g | 3pk Flower Bnk · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $24.78 | $16.52/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Orange Tree | Joints | 1g Flower Bnk · Pre-rolls | gram | $16.82 | $16.82/g | Flower Bnk Cannabis Dispensary Schenectady · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Schenectady pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Schenectady price: $12.38 per gram (middle of $8.85–$16.52). That works out to about $43.33 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Schenectady publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Schenectady price data: cheapest weed in Schenectady, cheap ounces, Schenectady flower price index, Schenectady deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.