Cheapest pre-rolls in New York (NY)
4,509 comparable listings at 94 dispensaries across 49 New York cities · priced per gram of flower in the pack · rebuilt Sep 19, 2026
Quick answer
The cheapest pre-rolls in New York right now is RAW | 1/4 Size Cones | 6-pack at The Emerald Dispensary - Carroll Gardens in Brooklyn — $3.27 for each, or $0.55 per piece. The typical New York price is $9 per piece.
New York pre-rolls ranked per piece
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RAW | 1/4 Size Cones | 6-pack Pre-rolls | each · 6-pack | $3.27 | $0.55/piece | The Emerald Dispensary - Carroll Gardens Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tuxedo | 1/4 Size Cones | 6-pack Pre-rolls | each · 6-pack | $3.27 | $0.55/piece | The Emerald Dispensary - Carroll Gardens Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tuxedo | 1/4 Size Organic Cones | 6-pack Pre-rolls | each · 6-pack | $3.27 | $0.55/piece | The Emerald Dispensary - Carroll Gardens Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hybrid Blend Pre-Roll Pack 3.5g (0.35g ea | 10-Pack) Anthem · Pre-rolls | each · 10-pack | $35.40 | $1.01/g | Lighthouse Cannabis Dispensary New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Indica Blend Pre-Roll Pack 3.5g (0.35g ea | 10-Pack) Anthem · Pre-rolls | each · 10-pack | $35.40 | $1.01/g | Lighthouse Cannabis Dispensary New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sativa Blend Pre-Roll Pack 3.5g (0.35g ea | 10-Pack) Anthem · Pre-rolls | each · 10-pack | $35.40 | $1.01/g | Lighthouse Cannabis Dispensary New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Dream | Joints | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $11 | $1.10/g | Say Less Bronx · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | strawberry runtz | Joints | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $11 | $1.10/g | Say Less Bronx · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blue Dream | Joints | 0.7g | 2pk Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $17 | $1.70/g | Say Less Bronx · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Strawberry Runtz | Joints | 0.7g | 2pk Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $17 | $1.70/g | Say Less Bronx · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hepworth Prerolls - Green Crack Kush - 20pk Pre-rolls | each · 20-pack | $50 | $2.50/piece | High Dankery Cannabis Dispensary Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Hepworth Prerolls - Kush Mintz x G41 (20pk) Pre-rolls | each · 20-pack | $50 | $2.50/piece | High Dankery Cannabis Dispensary Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Hepworth Prerolls - Mendo Purps - 20pk Pre-rolls | each · 20-pack | $50 | $2.50/piece | High Dankery Cannabis Dispensary Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Green Gelato Pre-Rolls | 1.75g (5 x 0.35g) matter. · Pre-rolls | 1.75 g · 5-pack | $26 | $2.97/g | High Tidez Coney Island Cannabis Dispensary Brooklyn · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Raw | Classic Pre-roll Cone 1 Size | 6ok Pre-rolls | each | $3 | $3/piece | Torches NYC Dispensary New York · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Hepworth Prerolls - Blue Dream - 5pk Pre-rolls | each · 5-pack | $18 | $3.60/piece | High Dankery Cannabis Dispensary Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Hepworth Prerolls - GMO Rootbeer - 5pk Pre-rolls | each · 5-pack | $18 | $3.60/piece | High Dankery Cannabis Dispensary Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Eighth Brother | GG4 | Joint | 1g Eighth Brother · Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Eighth Brother | Green Crack | Joint | 1g Eighth Brother · Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Eighth Brother | Maui Waui | Joint | 1g Eighth Brother · Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Eighth Brother | Venom OG | Joint | 1g Eighth Brother · Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Eighth Brother | Wedding Cake | Joint | 1g Eighth Brother · Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Alter Preroll - Death Star - 10 pack Pre-rolls | each · 10-pack | $40 | $4/piece | High Dankery Cannabis Dispensary Brooklyn · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | DUMBO Electric | Kabuki Sour | 14G Ready to roll Pre-rolls | half ounce | $60 | $4.29/g | AltoCanna Licensed Cannabis Dispensary New York · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Sour Diesel - 28 g Pre-rolls | each | $127.87$150.4415% off | $4.57/g | victory Dispensary Bronx · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Lychee Dream | Pre-rolls | 28 x 1g The Plug Pack · Pre-rolls | ounce · 28-pack | $130 | $4.64/piece | Pryzm Dispensary New York · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | The Plug Pack | Bomb Pop | 28pck Pre Rolls Pre-rolls | ounce | $130 | $4.64/g | Pryzm Dispensary New York · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | The Plug Pack | Cherry Pie | 28pck Pre Rolls Pre-rolls | ounce | $130 | $4.64/g | Pryzm Dispensary New York · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Dubai Cake King | 6.25g | 5pk Pre-Rolls Pre-rolls | 6.25 g · 5-pack | $30 | $4.80/g | Cannabis Corner Rochester · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sunday | Blue Dream | 28x/1G Pre rolls Pre-rolls | ounce | $135 | $4.82/g | AltoCanna Licensed Cannabis Dispensary New York · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Higgs Preroll 10- Pack (Hybrid) Higgs · Pre-rolls | each · 10-pack | $49.56 | $4.96/piece | Lighthouse Cannabis Dispensary New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Higgs Preroll 10- Pack (Sativa) Higgs · Pre-rolls | each · 10-pack | $49.56 | $4.96/piece | Lighthouse Cannabis Dispensary New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Grasshoppers Non-Infused 1g Preroll - Hybrid Grasshoppers · Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Grasshoppers Non-Infused 1g Preroll - Indica Grasshoppers · Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Grasshoppers Non-Infused 1g Preroll - Sativa Grasshoppers · Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | TC Dream | Joints | 1g Leal · Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Flynnstoned Cannabis Company - Midtown East New York · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Generic Pre-Rolls | Hybrid AF | Blue Dream | 5-Pack Generic AF · Pre-rolls | each · 5-pack | $25 | $5/piece | High End New York Rochester · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Blue Dream | Joints | 1g each | 10pk Revert · Pre-rolls | each · 10-pack | $50.75 | $5.08/g | Blue Forest Farms Dispensary New York · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Purple Gorilla | Joints | 1g each | 10pk Revert · Pre-rolls | each · 10-pack | $50.75 | $5.08/g | Blue Forest Farms Dispensary New York · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Sour Tangie | Joints | 1g each | 10pk Revert · Pre-rolls | each · 10-pack | $50.75 | $5.08/g | Blue Forest Farms Dispensary New York · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Flower prices by New York city
83 New York cities with comparable menu data, ranked by the cheapest price per gram we can currently see.
priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly
Cheapest carts & vapes in New York →priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one
Cheapest edibles in New York →priced per 100mg of THC, so a 100mg pack and a 500mg pack compare fairly
Cheapest concentrates in New York →priced per gram
Cheapest infused pre-rolls in New York →priced per gram of flower in the pack
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.