Cheapest flower in Troy, NY
Cheapest right now: Munchkins - Flower - Packaged - 28g - Hybrid - Peach Cobbler at Transcend Wellness — $110 ($3.93 per gram)
81 comparable flower listings at 1 Troy dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Munchkins - Flower - Packaged - 28g - Hybrid - Peach Cobbler Flower | each | $110 | $3.93/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Munchkins - Flower - Packaged - 28g - Sativa - Blue Dream Flower | each | $110 | $3.93/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Untitled 28g Smalls Flower 8cpk - Black Mamba Flower | each | $123.89 | $4.42/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hudson Cannabis | Garlic Bud | 1 OZ Flower | each | $132.74 | $4.74/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hudson Cannabis| Sour Glue| Smalls| 28g Hudson Cannabis · Flower | each | $132.74 | $4.74/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hudson Cannabis | Lemon OG Haze | 1 OZ Flower | each | $132.74 | $4.74/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dragonfly | Flower | 28g | Nappa Flower | each | $139 | $4.96/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dragonfly | Flower | 28g | Blue Dream Flower | each | $139 | $4.96/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | FLU-DUAL-FLWR-KNACK-28g-FB Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | baked limez | Big Buds | 28g Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Knack | 28g | Purple Brulee Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Knack | Lemon Jungle | Flower | 28g Flower | each | $141.59 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Munchkins - Flower - Packaged - 3.5g - Sativa - Blue Dream Flower | each | $17.70 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Munchkins | 3.5g | Indica | Grape Ape Flower | each | $17.70 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Munchkins - Flower - Packaged - 3.5g - Hybrid - Peach Cobbler Flower | each | $17.70 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Munchkins | 3.5g | Hybrid | Blue Haze Flower | each | $17.70 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Munchkins - Flower - Packaged - 3.5g - Sativa - Trop Mangos Flower | each | $17.70 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | KIR | Tropical Runtz | Infused Ground Flower | 7g Flower | each | $35.40 | $5.06/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Dragonfly | Flower | 3.5g | Trop Flower | each | $19.47 | $5.56/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Dragonfly | Flower | 3.5g | Pandora's Box Flower | each | $19.47 | $5.56/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Avalanche - Toad Venom - Diamond Infused Ground Flower- 7g Flower | each | $39.82 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | TTM - Flower - Packaged - 14g - Hybrid - Cookies and Cream Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | TTM - Flower - Packaged - 14g - Hybrid - Jet Fuel Gelato Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | TTM - Flower - Packaged - 14g - Hybrid - Peanut Butter Crunch Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | TTM - Flower - Packaged - 14g - Hybrid - Planet of the Grapes Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | TTM - Flower - Packaged - 14g - Hybrid - Caramel Cookies Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | TTM - Flower - Packaged - 14g - Hybrid - Butterscotch Biscotti Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | High Peaks | Sativa Flower | Candyland Kush | 14g Smalls Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | To The Moon | Chemdawg | Smalls | 14g To The Moon · Flower | each | $79.65 | $5.69/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sour Diesel | Big Buds | 3.5g Dragonfly · Flower | each | $22.12 | $6.32/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Super Boof | Big Buds | 3.5g Kings & Queens · Flower | each | $22.12 | $6.32/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Island Time Kush | Big Buds | 14g Flower | each | $92.92 | $6.64/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Purple Brulee | Big Buds | 14g Flower | each | $92.92 | $6.64/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Kush Cakes | Big Buds | 14g Flower | each | $92.92 | $6.64/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | 1937 | Mixed Bud | 3.5g Seabreeze OG Flower | each | $26.55 | $7.59/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | 1937 | Mixed Bud | 3.5g Melon Head Flower | each | $26.55 | $7.59/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Florist Farms | Black Runtz | Big Buds | 7g Florist Farms · Flower | each | $54 | $7.71/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Florist Farms | La Bomba | Jar 7g Flower | each | $54.87 | $7.84/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Bouket | 7g | Rose Gold Runtz Flower | each | $54.87 | $7.84/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Boukét | Banana Kush | Big Buds | 7g Bouket · Flower | each | $54.87 | $7.84/g | Transcend Wellness Troy · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Troy flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Troy price: $8.07 per gram (middle of $5.06–$11.37). That works out to about $28.25 an eighth.
- 97.6% of priced flower listings in Troy publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Troy price data: cheapest weed in Troy, cheap ounces, Troy flower price index, Troy deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.