Cheapest concentrates in Moore, OK
Cheapest right now: Honey Glazed Pear Sugar - Indica 14g at Apothecary Farms — $50 ($3.57 per gram)
330 comparable concentrates listings at 5 Moore dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Oklahoma city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Honey Glazed Pear Sugar - Indica 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fruitopia Pie Sugar - Indica 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Seattle Grapes Sugar - Indica 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Golden Pineapple Sugar - Sativa 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Purple Cobbler Sugar - Indica 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sowah Citrus Sugar - Sativa 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Candied Citrus Sugar - Sativa 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Strawberry Bubblegum Sugar - Indica 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Papaya Moonshine Sugar - Sativa 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Papaya Smoothie Sugar - Sativa 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grape Capone Sugar - Indica 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Forbidden Funk Sugar - Indica 14g Concentrates | half ounce | $50 | $3.57/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | ACC Divine Cake Wax 1g (Hybrid) American Cannabis Company · Concentrates | each | $5 | $5/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | ACC G41 x Nova Gas 1g (Hybrid) American Cannabis Company · Concentrates | each | $5 | $5/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Grape Capone Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Tropic Cough Sugar - Sativa 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Dragonade Pop Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Tack Hammer Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cherry Thunder Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Papayah Cobbler Sugar - Sativa 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Strawberry Bubblegum Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Candied Citrus Sugar - Sativa 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Brain Hammer Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mango Mirage Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Banana Pancakes Sugar - Indica 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Maple Sowah Sugar - Sativa 4g Concentrates | 4 g | $21 | $5.25/g | Apothecary Farms Moore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | ACC Cream Pie Sap 3.5g (Hybrid) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | ACC Strawberry Kush Cake Sap 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | ACC Saturday Morning Cartoons Sap 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | ACC Melon Patch Sap 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | ACC Shirley Temple Sap 3.5g (Hybrid) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | ACC Grape Stomper Sap 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | ACC Ekto Cooler Sap 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | ACC Lemonberry Orgasm Sap 3.5g (Sativa) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | ACC Blueberry Yum-Yum Sap 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $20 | $5.71/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | 3.5g Concentrate D-Lish Concentrates | each | $25 | $7.14/g | Oasis Healing Center Moore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Dr. Funky's Cosmic Coolaid Berry Haze 1:1 THC/CBD 3.5g (Hybrid) American Cannabis Company · Concentrates | each | $25 | $7.14/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Dr. Funky's Cosmic Coolaid Grape Slushie 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $25 | $7.14/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Dr. Funky's Cosmic Coolaid Citrus Island Gasss CBG 3.5g (Sativa) American Cannabis Company · Concentrates | each | $25 | $7.14/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Dr. Funky's Cosmic Coolaid Fruit Stripe 3.5g (Indica) American Cannabis Company · Concentrates | each | $25 | $7.14/g | American Cannabis Company Moore · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Moore concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Moore price: $16.43 per gram (middle of $5.71–$22). That works out to about $57.50 an eighth.
- 99.4% of priced concentrates listings in Moore publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Moore price data: cheapest weed in Moore, cheap ounces, Moore flower price index, Moore deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.