Cheapest concentrates in Florence, OR
Cheapest right now: Red Eye - Blue Thaimosa - 2g Sugar Sauce at The Arboretum — $21 ($10.50 per gram)
27 comparable concentrates listings at 1 Florence dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Red Eye - Blue Thaimosa - 2g Sugar Sauce Concentrates | 2 g | $21 | $10.50/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Red Eye - Frosty Winterbottom - 2g Sugar Sauce Concentrates | 2 g | $21 | $10.50/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Red Eye - Queen Of Coldstone - 2g Sugar Sauce Concentrates | 2 g | $21 | $10.50/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Red Eye - Dante's Inferno - 2g Sugar Sauce Concentrates | 2 g | $21 | $10.50/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Red Eye - Thunder Junky - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Red Eye - Vacation Daze - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Red Eye - Space Mintz x Black Maple - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Red Eye - Strawberry Custard - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Red Eye - Tahoe OG Gelato - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Red Eye - Bergantova - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Red Eye - Purple Scented Marker - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Red Eye - Grapefruit Moonshine - 1g Sugar Sauce Concentrates | gram | $12 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Kaprikorn - Jack Herer - 2g Budder Concentrates | 2 g | $24 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Kaprikorn - Guava Jelly - 2g CR Budder Concentrates | 2 g | $24 | $12/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | WLE - Lizard Burger - 2g Honeycomb Concentrates | 2 g | $30 | $15/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | WLE - Blue Dream - 2g Shatter Concentrates | 2 g | $30 | $15/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | WLE - Gary Payton - 1g Honeycomb Concentrates | gram | $18 | $18/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | WLE - Purple Nepal - 1g Shatter Concentrates | gram | $18 | $18/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Noxious | Honeycomb | 1g White Label Extracts · Concentrates | gram | $18 | $18/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | WLE - Bomb Sauce - 1g Shatter Concentrates | gram | $18 | $18/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | NV Bruce Banner | Badder | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Bonsai - Amaretto - 1g Bubble Hash Concentrates | gram | $24 | $24/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Bonsai - Orange Sorbet - 1g Bubble Hash Concentrates | gram | $24 | $24/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Farmer's Friend - Banana God - 1g FECO2 Concentrates | gram | $24 | $24/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Farmer's Friend - Sundae Driver - 1g FECO2 Concentrates | gram | $24 | $24/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Happy Cabbage - Eclipse #2 - 1g Live Rosin Concentrates | gram | $48 | $48/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Happy Cabbage - Fight Milk #22 - 1g Live Rosin Concentrates | gram | $48 | $48/g | The Arboretum Florence · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Florence concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Florence price: $12 per gram (middle of $10.50–$24). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Florence publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Florence price data: cheapest weed in Florence, cheap ounces, Florence flower price index, Florence deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.