Cheapest weed in Lincoln City, OR
308 Lincoln City menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Oregon city: cheapest weed in Oregon
Cheapest flower in Lincoln City
See all flower prices →Cheapest right now: Pineapple Express PEX at Pipe Dreams Dispensary — $40 ($1.43 per gram) · 63 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pineapple Express PEX Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Champagne Diesel Buds by TrueCare Farms Flower | gram | $2 | $2/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Hashburger by Garden Classic Flower | gram | $3 | $3/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | LA Medusa #4 by Gorge Grown Flower | gram | $3 | $3/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blood Honey by TrueCare Farms Flower | gram | $3 | $3/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Lip Smack'n Buds by TrueCare Farms Flower | gram | $3 | $3/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | The Vision | 28.35g Flower | gram | $3 | $3/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Blueberry Muffin by Williams Wonder Flower | gram | $3 | $3/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Lincoln City
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Pineapple Voltage | Cartridge | 2g at Pipe Dreams Dispensary — $30 ($15 per gram) · 36 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pineapple Voltage | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $30 | $15/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Midnight Cookies | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $30 | $15/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Shipwreck Gold | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $30 | $15/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blue Razz - "The Limit" AiO - 2.5g Higher Cultures · Vape Pens | 2.5 g | $42 | $16.80/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Higher Cultures | Strawnana | Disposable | 2.5G Higher Cultures · Vape Pens | 2.5 g | $42 | $16.80/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Grape Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $17 | $17/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Tutti Frutti Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $17 | $17/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Northern Wreck | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Lincoln City
See all edibles prices →Cheapest right now: Sour POG 1:2 Kicker Gummy | THC:CBG | 100mg THC:200mg CBG | Single at Pipe Dreams Dispensary — $6 ($3 per 100mg of THC) · 30 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour POG 1:2 Kicker Gummy | THC:CBG | 100mg THC:200mg CBG | Single Mule Extracts · Edibles | 24.5 g · 200mg THC | $6 | $3/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Twisted Citrus LR Kicker Gummy | 100mg | Single Mule Extracts · Edibles | 12.25 g · 100mg THC | $6 | $6/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Dragonfruit 1:1 Kicker Gummy | THC:CBD | 100mg | Single Mule Extracts · Edibles | gram · 100mg THC | $6 | $6/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Drops-Watermelon Chill 100mg THC 2 piece single by Drops Edibles | 12 g · 2-pack · 100mg THC | $8 | $8/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Drops-Black Currant 100mg THC:CBN:CBD 2 Piece Dosed by Drops Edibles | 12 g · 2-pack · 100mg THC | $8 | $8/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Drops-Cranberry 1:1:1:1 2pc 100mg by Drops Edibles | 12 g · 100mg THC | $8 | $8/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Drops-Lemon Active 100mg THC 2 Piece by Drops Edibles | 12 g · 2-pack · 100mg THC | $8 | $8/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Drops-Orange Creative100mg THC 2 Piece by Drops Edibles | 12 g · 2-pack · 100mg THC | $8 | $8/100mg THC | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Lincoln City
See all concentrates prices →Cheapest right now: Theorem-Cherry Ginger THC CBD CBG Tincture by Hapy Kitchen at Pipe Dreams Dispensary — $34 ($1.21 per gram) · 20 comparable items at 1 stores
Cheapest pre-rolls in Lincoln City
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Indulge Distribution-Cherries N Berries 8 pk Pre-Roll by Legends at Pipe Dreams Dispensary — $16 ($2 per gram) · 132 comparable items at 1 stores
Cheapest infused pre-rolls in Lincoln City
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: STICKS Atomic Thunder Pop Hybrid Infused Preroll [1G] at Pipe Dreams Dispensary — $6 ($6 per gram) · 11 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | STICKS Atomic Thunder Pop Hybrid Infused Preroll [1G] STiCKS · Infused Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | STICKS Haystack Haze Sativa Infused Preroll [1G] STiCKS · Infused Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Pineapple Super Silver Haze | Terpene Infused Joints | 1g each | 5pk White Label Extracts · Infused Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $30 | $6/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Juiced Up J's Washington Apple | Terpene Infused Joints | 1g each | 5pk White Label Extracts · Infused Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $30 | $6/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Dark Queen + Orange Crush | Infused Joints | 0.9g each | 2pk Kaprikorn · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 2-pack | $17 | $7.08/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Banana Cream | Infused Minis | 0.5g | 5pk Infused Pre-rolls | 4 g · 5-pack | $36 | $9/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Kaprikorn | Illemonatti | Infused Joints | 0.9g each | 2pk Kaprikorn · Infused Pre-rolls | 1.8 g · 2-pack | $17 | $9.44/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Southern Sunset | Infused Joints | 0.9g each | 2pk Kaprikorn · Infused Pre-rolls | 1.8 g · 2-pack | $17 | $9.44/g | Pipe Dreams Dispensary Lincoln City · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Lincoln City flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Lincoln City →Discounted items across Lincoln City menus, newest first.
Best dispensaries in Lincoln City →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.