Cheapest weed in North Sioux City, SD
360 North Sioux City menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every South Dakota city: cheapest weed in South Dakota
Cheapest flower in North Sioux City
See all flower prices →Cheapest right now: Maple Nectar at True North Dispensary — $17 ($4.86 per gram) · 71 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Maple Nectar Flower | eighth | $17$2015% off | $4.86/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gone Bananas Flower | eighth | $20 | $5.71/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Galactic Warheadz Flower | eighth | $25 | $7.14/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bubbles Blueberry Flower | eighth | $25 | $7.14/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry Bubbles Flower | gram | $8.50$1015% off | $8.50/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Nitro Fumez Flower | gram | $9.35$1115% off | $9.35/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cosmic Zkittles Flower | gram | $9.35$1115% off | $9.35/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Super Silver Haze 98' Flower | gram | $9.35$1115% off | $9.35/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in North Sioux City
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: SirEEL Magnetic Vape Cart Adapters at True North Dispensary — $5 ($5 per cartridge) · 104 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SirEEL Magnetic Vape Cart Adapters Vape Pens | each | $5 | $5/piece | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Boundless Terp Pen Replacement Quartz Tip Vape Pens | each | $5 | $5/piece | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Uva Creme - 2g Liquid Diamond Vape Cart Vape Pens | 2 g | $55 | $27.50/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Skunkball Glue by Phantom Hammer 3g Disposable | Hybrid Vape Pens | each | $85 | $28.33/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Banana Runtz - 3g Cured Resin Disposable Vape Pens | 3 g | $85 | $28.33/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bruce Banner - 3g Cured Resin Disposable Vape Pens | 3 g | $85 | $28.33/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bruce Banner by Phantom Hammer 3g Disposable | Sativa Vape Pens | each | $85 | $28.33/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Kusholina - 3g Cured Resin Disposable Vape Pens | 3 g | $85 | $28.33/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in North Sioux City
See all edibles prices →Cheapest right now: CBD Soft Dog Chews Bacon Flavored Mobility 300mg at True North Dispensary — $30 ($10 per 100mg of THC) · 55 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CBD Soft Dog Chews Bacon Flavored Mobility 300mg Edibles | each · 300mg THC | $30 | $10/100mg THC | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour Island Zing Gummies | 273.27mg | 10ct | 27.3mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 273.27mg THC | $30 | $10.98/100mg THC | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Dosed. Sativa Green Apple Gummies 10pc/260.12mg Edibles | each · 260.12mg THC | $30 | $11.53/100mg THC | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blue Dreamzicle - 46mg / 10pk (468.1mg) Edibles | each · 10-pack · 468.1mg THC | $55 | $11.75/100mg THC | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Orange Punch | 250mg | 10ct | 25mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $30 | $12/100mg THC | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strawberry Rhubarb | 426.09mg | 10ct | 42.6mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 426.09mg THC | $55 | $12.91/100mg THC | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Galaxy Gummies | 225.88mg | 10ct | 22.5mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 225.88mg THC | $30 | $13.28/100mg THC | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cherry Pie Gummies | 221.74mg | 10ct | 22.1mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 221.74mg THC | $30 | $13.53/100mg THC | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in North Sioux City
See all concentrates prices →Cheapest right now: DNG Medicated | Terp Honey | Concentrate | 8g at True North Dispensary — $140 ($17.50 per gram) · 50 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DNG Medicated | Terp Honey | Concentrate | 8g DNG Medicated · Concentrates | 8 g | $140 | $17.50/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Baller Bucket by DNG 8g Terp Sugar | Hybrid Concentrates | each | $140 | $17.50/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Astro Gas by Overkill 8g Cured Resin | Hybrid Concentrates | each | $145 | $18.13/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Terp Honey - 4g Badder Concentrates | 4 g | $90 | $22.50/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Terp Sugar by DNG 1g | Hybrid Concentrates | each | $25 | $25/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pineapple Fruz by Big Sioux Extracts 2g Cured Resin | Sativa Concentrates | each | $55 | $27.50/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Toms Reject by Big Sioux Extracts 1g Cured Resin | Hybrid Concentrates | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Divine Kush Breath by 605 Cannabis 1g Sugar | Indica Concentrates | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in North Sioux City
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Ghost Destroyer by DHW .5 Pre Roll 2 Pack | Indica at Dakota Health and Wellness — $6.50 ($3.25 per piece) · 58 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ghost Destroyer by DHW .5 Pre Roll 2 Pack | Indica Pre-rolls | each · 2-pack | $6.50 | $3.25/piece | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mandarin Dreams 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Skinny Minnie .5g Pre-Roll 5pk Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $15 | $6/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Zeldaz 1g Blunt Pre-rolls | gram | $6.80$815% off | $6.80/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 44 Fumez 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Loud Cake 1g Blunt Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pure Bliss Farms | New York Mayhem | Minis | 0.5g each | 2pk Pure Bliss Farms · Pre-rolls | gram · 2-pack | $8 | $8/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Loud Cake .5g Pre-Roll 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $8 | $8/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in North Sioux City
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Wedding Cake by Big Sioux Buds 1g Infused Pre Roll | Indica at Dakota Health and Wellness — $10 ($10 per gram) · 4 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wedding Cake by Big Sioux Buds 1g Infused Pre Roll | Indica Infused Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fantom Fuel by DHW 1g Infused Pre Roll | Sativa Infused Pre-rolls | each | $12.50 | $12.50/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Motorhead by Overkill 1.3g Infused Pre Roll | Indica Infused Pre-rolls | each | $18.50 | $14.23/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cap Junky by Overkill 1g Infused Pre Roll | Sativa Infused Pre-rolls | each | $18.50 | $18.50/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
North Sioux City flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in North Sioux City →Discounted items across North Sioux City menus, newest first.
Best dispensaries in North Sioux City →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (4 items at 1 store) in North Sioux City — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.