Cheapest concentrates in North Sioux City, SD
Cheapest right now: DNG Medicated | Terp Honey | Concentrate | 8g at True North Dispensary — $140 ($17.50 per gram)
50 comparable concentrates listings at 2 North Sioux City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every South Dakota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DNG Medicated | Terp Honey | Concentrate | 8g DNG Medicated · Concentrates | 8 g | $140 | $17.50/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Baller Bucket by DNG 8g Terp Sugar | Hybrid Concentrates | each | $140 | $17.50/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Astro Gas by Overkill 8g Cured Resin | Hybrid Concentrates | each | $145 | $18.13/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Terp Honey - 4g Badder Concentrates | 4 g | $90 | $22.50/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Terp Sugar by DNG 1g | Hybrid Concentrates | each | $25 | $25/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pineapple Fruz by Big Sioux Extracts 2g Cured Resin | Sativa Concentrates | each | $55 | $27.50/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Toms Reject by Big Sioux Extracts 1g Cured Resin | Hybrid Concentrates | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Divine Kush Breath by 605 Cannabis 1g Sugar | Indica Concentrates | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blackhead by Big Sioux Extracts 1g Crumble | Indica Concentrates | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Blackhead by Big Sioux Extracts 1g Badder | Indica Concentrates | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Pink Sherbet - 1g Live Resin Badder Concentrates | gram | $30 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Divine Kush Breath - 1g Sugar Badder Concentrates | gram | $30 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | DNG Medicated | Terp Honey | Concentrate | 1g DNG Medicated · Concentrates | gram | $30 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Purple Doses - 4g Baller Bucket Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Pineapple Express - 4g Baller Bucket Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | CoCo Chanel - 4g Baller Bucket Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | RSO Syringe - Strawberry Ice Cream Concentrates | gram | $35 | $35/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Rainbow Exhaust by Big Sioux Extracts 1g Cured Resin | Hybrid Concentrates | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Gas Fiend by Big Sioux Extracts 1g Cured Resin | Indica Concentrates | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Astro Gas by Big Sioux Extracts 1g Cured Resin | Hybrid Concentrates | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Midnight Snack by Big Sioux Extracts 1g Cured Resin | Indica Concentrates | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Super Mag Dipper by Crushmore 1g Badder | Sativa Concentrates | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Pineapple Fruz by Big Sioux Extracts 1g Cured Resin | Sativa Concentrates | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Pink Sherbet by Zoo Canna 1g Live Badder | Sativa Concentrates | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Firecracker OG - 1g Dab Concentrates | gram | $35 | $35/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Ancient Orange by Crushmore 1g Dab | Sativa/Hybrid Concentrates | each | $40 | $40/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Papaya BX - 2g Fresh Press Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Maple Dunks - 2g Fresh Press Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Lazer Flux - 2g Fresh Press Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Guava Warheads - 2g Fresh Press Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Cherry Mint Sundae - 2g Fresh Press Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Rainbow Push Pop - 2g Fresh Press Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Cran-Z - 2g Fresh Press Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Strawnana Fuzz Zest - 1g Live Rosin Badder Concentrates | gram | $45 | $45/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Grape Kush - 1g Live Resin Crumble Concentrates | gram | $45 | $45/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Tropagoo - 1g Live Rosin Dab Concentrates | gram | $45 | $45/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Grape Kush by GVA/Crushmore - 1g Crumble - Indica Concentrates | each | $45 | $45/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Lime Chem Haze - 1g Live Rosin Badder Concentrates | gram | $45 | $45/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Breadwinner - 1g Badder Concentrates | gram | $45 | $45/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Cherry Mints by SoDak Selects 1g Rosin | Hybrid Concentrates | each | $45 | $45/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How North Sioux City concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical North Sioux City price: $37.50 per gram (middle of $27.25–$50). That works out to about $131.25 an eighth.
- 96.2% of priced concentrates listings in North Sioux City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More North Sioux City price data: cheapest weed in North Sioux City, cheap ounces, North Sioux City flower price index, North Sioux City deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.