Cheapest carts & vapes in North Sioux City, SD
Cheapest right now: SirEEL Magnetic Vape Cart Adapters at True North Dispensary — $5 ($5 per cartridge)
104 comparable vape pens listings at 2 North Sioux City dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every South Dakota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SirEEL Magnetic Vape Cart Adapters Vape Pens | each | $5 | $5/piece | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Boundless Terp Pen Replacement Quartz Tip Vape Pens | each | $5 | $5/piece | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Uva Creme - 2g Liquid Diamond Vape Cart Vape Pens | 2 g | $55 | $27.50/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Skunkball Glue by Phantom Hammer 3g Disposable | Hybrid Vape Pens | each | $85 | $28.33/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Banana Runtz - 3g Cured Resin Disposable Vape Pens | 3 g | $85 | $28.33/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bruce Banner - 3g Cured Resin Disposable Vape Pens | 3 g | $85 | $28.33/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bruce Banner by Phantom Hammer 3g Disposable | Sativa Vape Pens | each | $85 | $28.33/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Kusholina - 3g Cured Resin Disposable Vape Pens | 3 g | $85 | $28.33/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Midnight Snack by Big Sioux Extracts 1g Cart | Indica Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Lemon Cherry Gelato by Big Sioux Extracts 1g Cart | Hybrid Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Peach Crescendo by Big Sioux Buds 1g Cart | Hybrid Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Reba 1g Distillate Cart Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Relief by 605 Cannabis 1g Cart | Indica Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sleep by 605 Cannabis 1g Cart | Indica Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Core [Merlot] Vessel · Vape Pens | each | $30 | $30/piece | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Boundless Terp Pen Vape Pens | each | $30 | $30/piece | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Uplift by 605 Cannabis 1g Cart | Sativa Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Walters Papaya Cake by Pure Bliss 1g Cart | Hybrid Vape Pens | each | $30 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | 605 Cannabis | Relief | Resin Cartridge | 1mL 605 Cannabis · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Super Lemon Haze - 2g Distillate Disposable Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Honeypot - 2g Cured Resin Pod Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Frostwalker - 2g Liquid Diamonds Disposable Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Funky Nomad - 2g Liquid Diamond Disposable Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Chemdawg MTN - 2g Cured Resin Pod Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Uva Cream by Groovy Treez 2g Cart | Indica/Hybrid Vape Pens | each | $60 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Lemon Cherry Gelato - 2g Distillate Disposable Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Beezkneez - 2g Cured Resin Pod Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | OG Kush - 2g Distillate Disposable Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Ghost Whip by Phantom Hammer 2g Cart | Hybrid Vape Pens | each | $60 | $30/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Candy Chaos by Yochiii 2g Disposable | Hybrid Vape Pens | each | $65 | $32.50/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Berry Blue Ice by Royal Reserve 1g Cart | Hybrid Vape Pens | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | PB Shoog by Terp'd Up 1g Disposable | Hybrid Vape Pens | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Lemon Cherry Gelato - 1g Distillate Vape Cart Vape Pens | gram | $35 | $35/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Super Lemon Haze - 1g Distillate Vape Cart Vape Pens | gram | $35 | $35/g | True North Dispensary North Sioux City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Lavender Haze by Terp'd Up 1g Disposable | Sativa Vape Pens | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Pomelo Pie by SoDak Selects .5 Disposable | Indica Vape Pens | each | $35 | $35/piece | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Pop Rockets by Big Sioux Extracts 1g Cart | Hybrid Vape Pens | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Kings Blend by Big Sioux Extracts 1g Disposable | Sativa Vape Pens | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Zupper Bubbles by Terp'd Up 1g Disposable | Hybrid Vape Pens | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Ice Cream Zoap by Terp'd Up 1g Disposable | Hybrid Vape Pens | each | $35 | $35/g | Dakota Health and Wellness North Sioux City · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How North Sioux City vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical North Sioux City price: $36.50 per gram (middle of $30–$70).
- 100% of priced vape pens listings in North Sioux City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More North Sioux City price data: cheapest weed in North Sioux City, cheap ounces, North Sioux City flower price index, North Sioux City deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.