Cheapest concentrates in St Albans City, VT
Cheapest right now: Keif - 2G - Astronaut Ice Cream at Mary Jane Junction — $30 ($15 per gram)
99 comparable concentrates listings at 2 St Albans City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Keif - 2G - Astronaut Ice Cream Concentrates | 2 g | $30 | $15/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Keif - 2G - Blue Piff Concentrates | 2 g | $30 | $15/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Keif - 2G - Strawberries & Cream Concentrates | 2 g | $30 | $15/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hashish - 1G - Bubblegum Concentrates | gram | $20 | $20/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Forest City | Gastro Pop | 2G Live Resin Budder Concentrates | 2 g | $50 | $25/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hey Bud | Orange Dreamsicle 3.5g Live Resin Hey Bud · Concentrates | eighth | $100 | $28.57/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hickory - Old Skoolie - 1G Bubble Hash Concentrates | gram | $30 | $30/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sugar House Solventless - Larry OG - 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $60 | $30/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Bern Legacy | Yellow Cab | 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $65 | $32.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Island Sun | Lemon Party Runtz Layer Cake | 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $65 | $32.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Northwoods | Pyxy Styx | 1G Live Resin Badder Concentrates | gram | $35 | $35/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | The Hashstead | Super Boof | 1G Live Rosin Concentrates | gram | $35 | $35/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Northwoods | MAC1 | 1G Live Resin Badder Concentrates | gram | $35 | $35/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Honey Tree Farm | Yikes | 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $70 | $35/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Hash Co. VT | The Spice | 2G 90u Live Rosin Concentrates | 2 g | $70 | $35/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Live Resin bucket Concentrates | eighth | $130 | $37.14/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Live RESIN - 3.5G - Sherb Cream Pie Concentrates | eighth | $130 | $37.14/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Honey Banana Bucket Concentrates | eighth | $130 | $37.14/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | 3.5g live resin bucket Concentrates | eighth | $130 | $37.14/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Old Growth | Wizards Cane | 1G Live Rosin Concentrates | gram | $40 | $40/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Old Growth | Tropical Spirit | 1G Bubble Hash Concentrates | gram | $40 | $40/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sacred Leaf | Purple Z | 1G Live Rosin Concentrates | gram | $40 | $40/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Honey Tree Farm - V6 Haze - 1G Live Rosin Concentrates | gram | $40 | $40/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Subterra - Domepiece - 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Rhize | Berry Fizz | 2g Rosin Jar Rhize · Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Hash Co. VT | GMO x Mimosa | 2G Jar Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Mr. Z | Purple Churro | 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Island Craft Cannabis | Green Mountain Lemons | 2G Bucket Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Honey Tree Farm - Dulce De Fresca - 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Subterra - Battle Axe 45u - 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | The Hashstead | Super Boof | 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Green Mountain Dreams - Gorilla Puff - 2g Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Honey Tree Farm | Ice Cream Cake | 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Mr. Z | Compound Z | 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Hash Co. VT x Moon Girl Growers - Banana Halo Halo - 2G Jar Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Bern Legacy - Dope Dog - 2G Live Rosin Concentrates | 2 g | $85 | $42.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Rhize | Melted Strawberries | 3g Rosin Jar Rhize · Concentrates | 3 g | $130 | $43.33/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Brick Hash - 1G - Chimera Concentrates | gram | $45 | $45/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Brick Hash - Dirty Bird Concentrates | gram | $45 | $45/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Live RESIN - 1G - NYC Chem Concentrates | gram | $45 | $45/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How St Albans City concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical St Albans City price: $50 per gram (middle of $34.50–$60). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in St Albans City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More St Albans City price data: cheapest weed in St Albans City, cheap ounces, St Albans City flower price index, St Albans City deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.