Cheapest pre-rolls in St Albans City, VT
Cheapest right now: Family Tree | Snow-G | 0.9G Pre-Roll at MothaPlant St. Albans Dispensary — $10 ($1 per gram)
224 comparable pre-rolls listings at 2 St Albans City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Family Tree | Snow-G | 0.9G Pre-Roll Pre-rolls | 9/10 g | $10 | $1/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | AstroLabs - Rainbow Zkittles - 1G Pre-Roll Pre-rolls | 1/10 g | $10 | $1/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | PR - 5pk .5G - G-13 Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $10 | $4/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Family Tree - Mandarin Hashplant - BULK 0.9G Pre-Roll Pre-rolls | 9/10 g | $5.60$830% off | $5.60/piece | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | VT Medicine Man - Grape Balls of Fire - 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | VT Medicine Man - Strawberry Skrilla - 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | VT Medicine Man - Mellows - 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gnarly Tree Cannabis - G's Red Dawg - 1G BULK Pre-Rolls Pre-rolls | gram | $6.30$930% off | $6.30/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | PR - 3pk/1G - Kush Light (VARIETY) Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $20 | $6.67/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | PR - 93pk/.3g - Kush Vault Pre-rolls | 27.9 g | $195 | $6.99/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Bern Legacy - Mellow Cab 1:1 THC:CBD - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Green Valley - Randy's Legacy - 1G Bulk Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Snowbird Botanicals - Blue Pupil - 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7 | $7/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | PR - 4pk/.7G - Kush light 420 Special Pre-rolls | 2.8 g · 4-pack | $20 | $7.14/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Clean Cannabis | Very Cherry | 5PK/1G Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $36 | $7.20/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Clean Cannabis - Life Could Be a Dream Variety Pack - 5PK/1G Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $36 | $7.20/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Steezy - Full Cab - 5PK/1G Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $36 | $7.20/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Island Craft Cannabis - Swamp Ass Multipack - 1G/7PK Pre-Rolls Pre-rolls | quarter · 7-pack | $52 | $7.43/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Island Craft Cannabis | Dried Fruit | 1G/7PK Pre-Rolls Pre-rolls | quarter · 7-pack | $52 | $7.43/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Pilin' It Higher Farms | Thinkin' Sticks #1 | 1.5G/5PK King Size Blunts Pre-rolls | 7.5 g · 5-pack | $56 | $7.47/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | PR - 22pk .3G - Kush Vault Pre-rolls | 6.6 g · 22-pack | $50 | $7.58/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Family Tree | 5 Strain Variety Multi-Pack | 0.9G 5PK Pre-Rolls Pre-rolls | 4.5 g · 5-pack | $35 | $7.78/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Mr. Z - Magic Straws - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Hickory - Berry Bonds - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Mr. Z - Versace Sour - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Island Craft Cannabis - Green Mountain Lemon - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Mad River Terps - The Juneau - 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Clean Cannabis | Blackberry Kush | 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Pilin' It Higher Farms | Variety Pack #1 | 1G/5PK Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $40 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Brookfield Buds - Some Weed: Saffron + Key Lime Tart - 10PK 0.5G Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $40 | $8/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | PR - 4pk/.33g - Kush Light Pre-rolls | 1.2 g · 4-pack | $10 | $8.33/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Weed Connections - Sativa Variety Park - 3PK 1G Pre-Rolls Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $25 | $8.33/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Island Craft Cannabis - Tie Dye - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Island Craft Cannabis - Swamp Ass - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Island Craft Cannabis - Amnesia Lemon - 1G BULK Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Humble Skunk - First Class Funk - 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Humble Skunk - Gas Truffle - 1G Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Mechayeh - 3 Strain Variety Chai Pack #20 (BO/B/NS) - 0.5G 18PK Pre-Rolls Pre-rolls | 9 g · 18-pack | $80 | $8.89/g | MothaPlant St. Albans Dispensary St Albans City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | PR - 14G - Bumble Bud Pre-rolls | half ounce | $125 | $8.93/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | PR - 14G - Blue Piff Pre-rolls | half ounce | $125 | $8.93/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How St Albans City pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical St Albans City price: $12.80 per gram (middle of $8–$15). That works out to about $44.80 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in St Albans City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More St Albans City price data: cheapest weed in St Albans City, cheap ounces, St Albans City flower price index, St Albans City deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.