Cheapest weed in St Johnsbury, VT
104 St Johnsbury menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Vermont city: cheapest weed in Vermont
Cheapest flower in St Johnsbury
See all flower prices →Cheapest right now: Northeast Kannabis I MOB I at Northeast Kannabis — $100 ($3.57 per gram) · 34 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northeast Kannabis I MOB I Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Northeast Kannabis I Gorilla Apple Candy I Flower | ounce | $163.33 | $5.83/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Northeast Kannabis I Midnight Smoovie I 7g Pre-Ground Flower | quarter | $41.67 | $5.95/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Northeat Kannabis I Dosi Diesel I 4g Pre-Ground Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Northeast Kannabis I Gorilla Apple Candy I 4 Pre-Ground Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Northeast Kannabis I Pink Mimosa I 4g Pre-Ground Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Northeast Kannabis I Choke Hold Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Northeast Kannabis I Pink Mimosa Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in St Johnsbury
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Gaston I High-T (Blueberry AK) I 1g Vape Cart at Northeast Kannabis — $48.33 ($13.81 per gram) · 26 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gaston I High-T (Blueberry AK) I 1g Vape Cart Vape Pens | eighth | $48.33 | $13.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gaston I High-T (Trop Cookies) I 1g Vape Cart Vape Pens | eighth | $48.33 | $13.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Gaston I High-T (Super Boof) I 1g Vape Cart Vape Pens | eighth | $48.33 | $13.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gaston I High-T (Pina Kushlada) I 1g Vape Cart Vape Pens | eighth | $48.33 | $13.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gaston I All In One (Jack Herer) | 1g Vape Cart Vape Pens | eighth | $51.67 | $14.76/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gaston I All In One (Skywalker OG) I 1g Vape Cart Vape Pens | eighth | $51.67 | $14.76/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gaston I All In One ( Pink Champagne) I 1g Vape Cart Vape Pens | eighth | $51.67 | $14.76/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Uncle Larry's Twister I Caribbean Breeze and Pineapple Express | 2, 1g Vape Carts Vape Pens | 2 g | $58.33 | $29.16/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in St Johnsbury
See all edibles prices →Cheapest right now: 100mg THC Full Spectrum Peppermint Chocolate Bar at Northeast Kannabis — $30 ($30 per 100mg of THC) · 4 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 100mg THC Full Spectrum Peppermint Chocolate Bar Edibles | each · 100mg THC | $30 | $30/100mg THC | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mint Dark Chocolate 100mg Highly Rooted · Edibles | each · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Milk Chocolate 100mg Highly Rooted · Edibles | each · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Snoozemint Chocolates 100mg Highly Rooted · Edibles | each · 100mg THC | $40 | $40/100mg THC | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in St Johnsbury
See all concentrates prices →Cheapest right now: Midnight Farm I Dosi Papaya Zkittles I 2g Rosin Bucket at Northeast Kannabis — $90 ($12.86 per gram) · 6 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Midnight Farm I Dosi Papaya Zkittles I 2g Rosin Bucket Concentrates | quarter | $90 | $12.86/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Valley Organics I Bubblegum Brick Hashish Concentrates | gram | $16.67 | $16.67/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kingdom Canna I Kingdom Kush Cake I 1g Bubble Hash Concentrates | gram | $31.67 | $31.67/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sasquatch Reserve I Superboof I 3g Live Badder Concentrates | 3 g | $100 | $33.33/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Weed Connections I Orangegasm I 3g Sugar Wax Concentrates | 3 g | $100 | $33.33/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Kingdom Canna I Kingdom Kush Cake I 1g Temple Ball Concentrates | gram | $37.50 | $37.50/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in St Johnsbury
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Northeast Kannabis I Dosi Diesel I .5g Pre-Roll at Northeast Kannabis — $4.17 ($8.34 per gram) · 30 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northeast Kannabis I Dosi Diesel I .5g Pre-Roll Pre-rolls | 1/2 g | $4.17 | $8.34/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | GMG I Dark Knight I 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Birdland I White Pine | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Astro Labs I Lobster OG I 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Birdland I Kitten Breath I 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Clean Cannabis I Cream Crusher I 2g Blunt Pre-rolls | 2 g | $21.67 | $10.84/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Forest City I Zangbanger I .6g 5 Pack Pre-Rolls Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $33.33 | $11.11/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Forest City I Spec Ops I .6g 5 Pack Pre-Rolls Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $33.33 | $11.11/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in St Johnsbury
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Pinnacle Valley | Dirty Sangria I Infused 1.5g Pre-Roll at Northeast Kannabis — $25 ($16.67 per gram) · 2 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pinnacle Valley | Dirty Sangria I Infused 1.5g Pre-Roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $25 | $16.67/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Clean Cannabis I Boomstick (Blue Bliss infused w/Blue Dream Oil) I 1.25g Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 1.25 g | $25 | $20/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
St Johnsbury flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in St Johnsbury →Discounted items across St Johnsbury menus, newest first.
Best dispensaries in St Johnsbury →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (6 items at 1 store), edibles (4 items at 1 store), drinks (2 items at 1 store), infused pre-rolls (2 items at 1 store) in St Johnsbury — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.