Cheapest flower in St Johnsbury, VT
Cheapest right now: Northeast Kannabis I MOB I at Northeast Kannabis — $100 ($3.57 per gram)
34 comparable flower listings at 1 St Johnsbury dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northeast Kannabis I MOB I Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Northeast Kannabis I Gorilla Apple Candy I Flower | ounce | $163.33 | $5.83/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Northeast Kannabis I Midnight Smoovie I 7g Pre-Ground Flower | quarter | $41.67 | $5.95/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Northeat Kannabis I Dosi Diesel I 4g Pre-Ground Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Northeast Kannabis I Gorilla Apple Candy I 4 Pre-Ground Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Northeast Kannabis I Pink Mimosa I 4g Pre-Ground Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Northeast Kannabis I Choke Hold Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Northeast Kannabis I Pink Mimosa Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Northeast Kannabis I Lemon Skunk Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Northeast Kannabis I Dawg Wizz Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Northeast Kannabis I Cotton Candy Cookies Flower | eighth | $22.50 | $6.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Northeast Kannabis I Blue Zushi Flower | eighth | $30.83 | $8.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Northeast Kannabis I Durban Poison Flower | eighth | $30.83 | $8.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Northeast Kannabis I Gorilla Glue #4 Flower | eighth | $30.83 | $8.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | AIC I Strawberries and Cream I 3.5 Popcorn Flower | eighth | $30.83 | $8.81/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Monarch Cultivation | Stancakes Flower | eighth | $35 | $10/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | High Brix Cannabis I Sour Tangie Flower | eighth | $37.50 | $10.71/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | High Brix I Funk MTN Flower | eighth | $37.50 | $10.71/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | High Brix I Grape Cream Cake Flower | eighth | $37.50 | $10.71/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Bern Legacy I Juggernaut Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Bern Legacy I Girl Scout Cookies Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Bern Legacy I Dope Dog Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Bushy Beard I Blueberry Muffin Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | AIC I Maui True Blood Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Bushy Beard I Jealousy Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Pinnacle Valley I Rainbow Melt Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Pinnacle Valley I Murder Biscuits Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Bushy Beard I Rainbow Belts Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Clean Cannabis | Full Cab Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | AIC I Bosscotti Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Clean Cannabis I Open Sesame Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Clean Cannabis I Purple Runtz Pop Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Big House I SVU #9 Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Big House I Papaya Gushers Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Northeast Kannabis St Johnsbury · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How St Johnsbury flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical St Johnsbury price: $10.71 per gram (middle of $6.25–$11.43). That works out to about $37.48 an eighth.
- 100% of priced flower listings in St Johnsbury publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More St Johnsbury price data: cheapest weed in St Johnsbury, cheap ounces, St Johnsbury flower price index, St Johnsbury deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.