Cheapest flower in Appalachia, VA
Cheapest right now: Golden Goat | Infused Ground Flower | 14g at Sky High Exotics — $80 ($5.71 per gram)
32 comparable flower listings at 1 Appalachia dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Virginia city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Golden Goat | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Durban Kush | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Northern Lights | Big Buds | 14g Revert · Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blue Dream | Big Buds | 14g Revert · Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lavender Jack Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Alaskan Thunder Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Lemon Cherry Gelato Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Love Machine Flower | eighth | $35 | $10/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Notorious OG Flower | eighth | $35 | $10/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Matcha Gelato Flower | eighth | $35 | $10/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blue Dream Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Super Lemon Haze Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Yesca Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grape Canyon Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | London Pound Cake | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Superboof | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Blue Zushi | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | C.R.E.A.M Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | The OG Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Dumbo Gumbo Flower | 4 g | $55 | $13.75/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Royal Leaf | Cap Junky | Big Buds | 3.5g Royal Leaf · Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Candy Shop Flower | eighth | $50 | $14.29/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Zoap Flower | eighth | $55 | $15.71/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Whoa-Si-Whoa Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Permanent Marker - 3.5g (Smalls) Budd Worldwide · Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Lemon Cherry Gelato - 3.5G (Smalls) Budd Worldwide · Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Haze | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Pink Starburst Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Lemon Meringue Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Dark Matter | Indoor Flower | 3.5g Wizard Trees · Flower | eighth | $65 | $18.57/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Nebula Flower | eighth | $65 | $18.57/g | Sky High Exotics Appalachia · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Appalachia flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Appalachia price: $12.86 per gram (middle of $7.29–$17.14). That works out to about $45.01 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Appalachia publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Appalachia price data: cheapest weed in Appalachia, cheap ounces, Appalachia flower price index, Appalachia deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Virginia dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.