Jacksonville Beach, FL cannabis price index
Flower in Jacksonville Beach typically costs $7.06 per gram (average $8.55) — measured across 163 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $4.29–$14.36 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Florida flower price index
Jacksonville Beach flower prices by package size
Averages of the real packages on Jacksonville Beach menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $33.34 | $15 | $9.53 | 72 |
| Quarter (7g) | $48.34 | $20 | $6.91 | 56 |
| Half (14g) | $124.57 | $50 | $8.90 | 24 |
| Ounce (28g) | $281.95 | $149 | $10.07 | 11 |
Biggest current price drops in Jacksonville Beach
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fresa Cookies | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ruby Slippers | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $30$5546% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | London Pound Cake | Solventless | Diamonds | 1g Concentrates | gram | $30$5546% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Zero Gravity | Big Buds | 3.5g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bouncing Buddha | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Purple Alien | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Stardawg Pie | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sundae Eclipse | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Stardawg Pie | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | LGMO Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Bouncing Buddha | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Hoover Runtz Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sherb Cream Pie | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Valley of Fire Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fresa Cookies | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Purple Alien | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Dip n' Stix Flower Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Banana Cream Jealousy | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Banana Cream Jealousy: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Flora: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Jealous Cake | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Sugar Berry Scones: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Jacksonville Beach whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Jacksonville Beach, cheap ounces, cheapest flower per gram, Jacksonville Beach deals.
Figures come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.