Cheap ounces in Jacksonville Beach, FL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $149 — Ruby Slippers | Big Buds | 14g at AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach ($5.32 per gram)
11 real 28g packages on Jacksonville Beach menus · Jacksonville Beach average $281.95 an ounce · typical flower $7.06 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Florida city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ruby Slippers | Big Buds | 14g Flower | ounce | $149$17012% off | $5.32/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Jacksonville Beach
11 packages in this price band among the cheapest Jacksonville Beach ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ruby Slippers | Big Buds | 14g Flower | ounce | $149$17012% off | $5.32/g | AYR Cannabis Dispensary Jacksonville Beach Jacksonville Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Jacksonville Beach · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Jacksonville Beach
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Jacksonville Beach has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Jacksonville Beach ounce: $281.95 across 11 listings, lowest $149.
- Average half ounce: $124.57.
- Average quarter: $48.34.
- Average eighth: $33.34.
See also the Jacksonville Beach flower price index, cheapest flower per gram and Jacksonville Beach deals.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.