Mendenhall, MS cannabis price index
Flower in Mendenhall typically costs $9.14 per gram (average $9.19) — measured across 201 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.43–$10.86 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Mendenhall flower prices by package size
Averages of the real packages on Mendenhall menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $33.22 | $20 | $9.49 | 129 |
| Quarter (7g) | $48.78 | $33 | $6.97 | 46 |
| Half (14g) | $76.18 | $58 | $5.44 | 11 |
| Ounce (28g) | $165 | $165 | $5.89 | 2 |
Biggest current price drops in Mendenhall
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | River Remedy | 100mg | Pure Push Sativa Pills Edibles | each · 100mg THC | $17$2532% off | $17/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | River Remedy | 100mg | Pure Pause Indica Edibles | each · 100mg THC | $17$2532% off | $17/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kitchen Sink | 3.5g Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Donkey Kong | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | East Bay Apples | 3.5g Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Mag High | 3.5g | OG Kush Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Chineal | Big Buds | 3.5g River Remedy · Flower | eighth | $30$4330% off | $8.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | E85 | 7g Flower | quarter | $56$8030% off | $8/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | GMO | Big Buds | 3.5g 74 Suns · Flower | eighth | $33$4730% off | $9.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pharm Grown | 3.5g | Motor Breath Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Pharm Grown | 3.5g | Bubble Butt Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Pharm Grown | 3.5g | Skylights Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Pharm Grown | 3.5g | Dipz Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Pharm Grown | 3.5g | Sunset Girl Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Big League Sherb | Flower | 3.5G Delta Bud Company · Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Jet Fuel Gelato | 3.5g Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Black Water Reserve | 3.5g | Grape Lobster Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Super Boof | 3.5g Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Nana Sandwich | Flower | 3.5g Delta Bud Company · Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | GruV | 3.5g | Pure Michigan Gas Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | ChocoSkunk | Flower | 3.5g Delta Bud Company · Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Southern Sky Brands | 7g | Black Razz Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Southern Sky | 7g | Peach Smoothie Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Southern Sky Brands | 7g | Punch Breath Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Mendenhall whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Mendenhall, cheap ounces, cheapest flower per gram, Mendenhall deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.