Cheap ounces in Mendenhall, MS — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $165 — Sweet Life | 28g | Mandarin Cookies | Smalls at DABBS Cannabis Dispensary ($5.89 per gram)
2 real 28g packages on Mendenhall menus · Mendenhall average $165 an ounce · typical flower $9.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Mississippi city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Life | 28g | Mandarin Cookies | Smalls Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Life Canna | 28g | Grapes and Cream Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Mendenhall
2 packages in this price band among the cheapest Mendenhall ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Life | 28g | Mandarin Cookies | Smalls Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Life Canna | 28g | Grapes and Cream Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Mendenhall · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Mendenhall
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Mendenhall has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Mendenhall ounce: $165 across 2 listings, lowest $165.
- Average half ounce: $76.18.
- Average quarter: $48.78.
- Average eighth: $33.22.
See also the Mendenhall flower price index, cheapest flower per gram and Mendenhall deals.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.