Bixby, OK cannabis price index
Flower in Bixby typically costs $3.43 per gram (average $3.47) — measured across 416 priced listings at 5 licensed dispensaries.
Comparable range $1.71–$5.71 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Oklahoma flower price index
Bixby flower prices by package size
Averages of the real packages on Bixby menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $13.72 | $5 | $3.92 | 245 |
| Quarter (7g) | $20.87 | $11 | $2.98 | 35 |
| Half (14g) | $37.04 | $15 | $2.65 | 89 |
| Ounce (28g) | $84.18 | $30.19 | $3.01 | 37 |
Biggest current price drops in Bixby
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HQ2-Flower/Bud - Banana God, 3.5g by HQHQ Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | OKLAFORNIA-3.5grams-PrePack Flower-Black Maple by Oklafornia Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | OKLAFORNIA-3.5grams-PrePack Flower-The Soap by Oklafornia Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | OKLAFORNIA-3.5grams-PrePack Flower-Pineapples From Space by Oklafornia Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | EQUINOXX-Rancid Rainbow-3.5gram-prepack flower by EQUINOXX Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | EQUINOXX-Platinum Jelly-3.5gram-prepack flower by EQUINOXX Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | EQUINOXX-Garlicane-3.5gram-prepack flower by EQUINOXX Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | EQUINOXX-Dante's Inferno-3.5g-prepack flower by EQUINOXX Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | EQUINOXX-Banana Cream-3.5gram-prepack flower by EQUINOXX Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | OKLAFORNIA-3.5grams-PrePack Flower-Violet Fog by Oklafornia Flower | each | $8.40$1230% off | $2.40/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | REDBIRD-PAVE - 3.5g - Flower A by RED BIRD Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | REDBIRD-Gotti Beltz - 3.5g - Flower A by RED BIRD Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | REDBIRD-Zero Tolerance - 3.5g - Flower A by RED BIRD Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Mimosa | Big Buds | 3.5g Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Detroit Truffles #7 | Big Buds | 3.5g Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Levotic | 3.5gr | Trop Cherry by LEVOTIC Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Levotic | 3.5gr | Papayamosa by LEVOTIC Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Levotic | 3.5gr | Pancakes by LEVOTIC Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Levotic | 3.5gr | Key Lime Pie by LEVOTIC Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | CRAFT CULTIVANA-3.5 gram-PrePacked Flower-Pure Michigan #8 by CRFAFT CULTIVANA Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | CRAFT CULTIVANA-3.5 gram-PrePacked Flower-Okie Pageant Queen #13 by CRFAFT CULTIVANA Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | CRAFT CULTIVANA-3.5 gram-PrePacked Flower-ICE 101 by CRFAFT CULTIVANA Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | CRAFT CULTIVANA-3.5 gram-PrePacked Flower-Black Cherry Slur-P #35 by CRFAFT CULTIVANA Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | REDBIRD-Punch Breath - 3.5g - Flower A by RED BIRD Flower | each | $14.34$20.4930% off | $4.10/g | K's Dispo Bixby Bixby · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Bixby whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Bixby, cheap ounces, cheapest flower per gram, Bixby deals.
Figures come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.