Cheap ounces in White Plains, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Lychee Dream 28g at Strain Stars White Plains ($3.57 per gram)
43 real 28g packages on White Plains menus · White Plains average $160.37 an ounce · typical flower $10.50 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tequila Sunrise 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Diesel | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Smoakland X - Super Silver Haze - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Smoakland X - Pineapple Express - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Smoakland X - Panama Haze - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Smoakland X - Maui Wowie - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Frosted Velvet | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Smoakland X - Blue Cookies - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Scarlet Gelato | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Orange Cookies | Flower Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Jelly Cake | Flower Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Tierz | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $148 | $5.29/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Find | Glovez | Big Buds | 28g Find · Flower | ounce | $148 | $5.29/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Kush Cake | Big Buds | 28g Leal · Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Guava Fig | Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Jelly Donut | Sungrown Flower Bag Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lemon Tart | Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in White Plains
12 packages in this price band among the cheapest White Plains ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Tequila Sunrise 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Diesel | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Smoakland X - Super Silver Haze - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Smoakland X - Pineapple Express - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Smoakland X - Panama Haze - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Smoakland X - Maui Wowie - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Frosted Velvet | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Smoakland X - Blue Cookies - 28g Smoakland · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Scarlet Gelato | Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in White Plains
31 packages in this price band among the cheapest White Plains ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orange Cookies | Flower Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Jelly Cake | Flower Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tierz | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $148 | $5.29/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Find | Glovez | Big Buds | 28g Find · Flower | ounce | $148 | $5.29/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Kush Cake | Big Buds | 28g Leal · Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Guava Fig | Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Jelly Donut | Sungrown Flower Bag Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lemon Tart | Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Mango Haze | Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | NYC Diesel | Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Peach Cobbler | Sungrown Flower Bag Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Scooby Snacks | Sungrown Flower Bag Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Funk Bomb | Indoor Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Crusty Crustacean | Indoor Flower Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Coffee Cake | Sungrown Flower Bag Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Strain Stars White Plains White Plains · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in White Plains
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if White Plains has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average White Plains ounce: $160.37 across 43 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $107.36.
- Average quarter: $67.50.
- Average eighth: $41.84.
See also the White Plains flower price index, cheapest flower per gram and White Plains deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.