Cheapest flower in Phoenix, AZ
Cheapest right now: Canna Confections - Flower Pop - Pomegranate (I) (10mg) at Mint Cannabis - 75th Ave — $5 ($0.50 per gram)
2,652 comparable flower listings at 15 Phoenix dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Canna Confections - Flower Pop - Pomegranate (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - 75th Ave Phoenix · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Canna Confections - Flower Pop - Mango (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - 75th Ave Phoenix · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Canna Confections - Flower Pop - Pomegranate (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - Phoenix Phoenix · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Canna Confections - Flower Pop - Watermelon (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - 75th Ave Phoenix · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Canna Confections - Flower Pop - Mango (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - Phoenix Phoenix · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Canna Confections - Flower Pop - Mango (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - Northern Ave Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Canna Confections - Flower Pop - Pomegranate (I) (10mg) Flower | 1/10 g | $5 | $0.50/g | Mint Cannabis - Northern Ave Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | JARS Kingman Preground Flower 14g Platinum Mints Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | JARS Kingman Preground Flower 14g Loud Mouth Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | JARS Kingman Preground Flower 14g Appletini Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Arcadia Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Arcadia Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pineapple Upside Down Cake Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pink Dragonfruit Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Jars Kingman Preground Flower 14g Critical Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | JARS Kingman Preground Flower 14g Appletini Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pineapple Paradox Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | JARS Kingman Preground Flower 14g Loud Mouth Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | JARS Kingman Preground Flower 14g Frosted Cake Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Jars Kingman Preground Flower 14g Critical Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | JARS Kingman Preground Flower 14g Oasis Mints Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Arcadia Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Arcadia Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Jars Kingman Preground Flower 14g Critical Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | JARS Kingman Preground Flower 14g Fruity Loud Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pineapple Paradox Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | JARS Kingman Preground Flower 14g Oasis Mints Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | JARS Kingman Preground Flower 14g Oasis Mints Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | JARS Kingman Preground Flower 14g Acai Sunset Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Strudel Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pineapple Paradox Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | JARS Kingman Zoap Preground Flower Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Arcadia Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pineapple Upside Down Cake Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Arcadia Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | MC - Flower - Popcorn - GL - Super Silver Haze (S) (28.0g) Flower | ounce | $59$7016% off | $2.11/g | Mint Cannabis - 75th Ave Phoenix · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | MC - Flower - Popcorn - GL - G13 Skunk (H) (28.0g) Flower | ounce | $59$7016% off | $2.11/g | Mint Cannabis - 75th Ave Phoenix · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | JARS Kingman 1/2 Oasis Mints Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Phoenix flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Phoenix price: $7.21 per gram (middle of $2.79–$14.29). That works out to about $25.23 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Phoenix publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Phoenix price data: cheapest weed in Phoenix, cheap ounces, Phoenix flower price index, Phoenix deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.