Cheapest carts & vapes in Phoenix, AZ
Cheapest right now: Sluggers - AIO Vape - 2g - Fire OG at Sol Flower Dispensary 32nd & Shea — $25 ($12.50 per gram)
3,184 comparable vape pens listings at 15 Phoenix dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sluggers - AIO Vape - 2g - Fire OG Sluggers Hit · Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Damn Good Paradise Punch Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Damn Good Strawberry Splash Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 33 Distillate All-In-One Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Damn Good Blue Razz Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Damn Good Blue Razz Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sluggers - AIO Vape - 2g - NYC Diesel Sluggers Hit · Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Damn Good Spice Apple Cider Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Damn Good Peaches Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Coconut Horchata Distillate All-In-One Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Sluggers - AIO Vape - 2g - Bubble Bath Sluggers Hit · Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sluggers - AIO Vape - 2g - Euphoria Sluggers Hit · Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Damn Good Peaches Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Damn Good Paradise Punch Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Damn Good Melonz Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Hurricane SZN Distillate All-In-One Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Damn Good Melonz Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Damn Good Mango Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Damn Good Mango Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Damn Good Spice Apple Cider Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Damn Good Dirty Shirley Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Damn Good Dirty Shirley Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Sluggers - Lemon Cherry Gelato AIO Vape - 2g Sluggers Hit · Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Damn Good Strawberry Splash Disposable 2G Vape Pens | 2 g | $25$4038% off | $12.50/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Cactus Breath Distillate All-In-One Vape Pens | 2 g | $25$5050% off | $12.50/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | STIIIZY - Apple Fritter 1g Pod 2Pack STIIIZY · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $29.70$5445% off | $14.85/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | STIIIZY - Blue Burst 1g Pod 2Pack STIIIZY · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $29.70$5445% off | $14.85/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | STIIIZY - Pink Acai - 1G Pod 2Pack STIIIZY · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $29.70$5445% off | $14.85/g | Sol Flower Dispensary 32nd & Shea Phoenix · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Purple Gorilla | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Strawberry Cough | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Knockout OG | Disposable | 1g TYSON 2.0 · Vape Pens | gram | $15$2540% off | $15/g | JARS Cannabis North Phoenix Phoenix · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Strawberry Gelato | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Knockout OG | Disposable | 1g TYSON 2.0 · Vape Pens | gram | $15$2540% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Purple Gorilla | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Phoenix Airport Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Gelato 44 | Disposable | 1g TYSON 2.0 · Vape Pens | gram | $15$2540% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Cheech & Chong Watermelon OG Vape 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Cheech & Chong Strawberry Cake Vape 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Cheech & Chong Northern Lights Vape 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Cheech & Chong Grand Daddy Purple Vape 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Cheech & Chong 510 Vape 1g Berry White Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Cave Creek Phoenix · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Phoenix vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Phoenix price: $25.25 per gram (middle of $17–$45). That works out to about $88.38 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Phoenix publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Phoenix price data: cheapest weed in Phoenix, cheap ounces, Phoenix flower price index, Phoenix deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.