Cheapest weed in Tucson, AZ
2,829 Tucson menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 1, 2026
↑ Compare every Arizona city: cheapest weed in Arizona
Cheapest flower in Tucson
See all flower prices →Cheapest right now: JARS Kingman Preground Flower 14g Loud Mouth at JARS Cannabis East Tucson — $20 ($1.43 per gram) · 1,265 comparable items at 8 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JARS Kingman Preground Flower 14g Loud Mouth Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis East Tucson Tucson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis East Tucson Tucson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pineapple Paradox Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis East Tucson Tucson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Jars Kingman Preground Flower 14g Critical Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis East Tucson Tucson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis East Tucson Tucson · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | HWF High Ground 14g | BC Hash Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | FENO CRESCENDO 14G Flower | half ounce | $30$10070% off | $2.14/g | Earth's Healing South Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | FENO ORANGE SHERBERT 14G Flower | half ounce | $30$10070% off | $2.14/g | Earth's Healing South Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Tucson
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: EV PREMIUM BLACKBERRY KUSH 1G at Earth's Healing South — $10 ($10 per gram) · 1,220 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EV PREMIUM BLACKBERRY KUSH 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing South Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | EV PREMIUM BLACKBERRY KUSH 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing North Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | EV PREMIUM FOREST FUNK 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing North Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | EV PREMIUM PAPAYA PUNCH 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing North Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | EV PREMIUM SOUR MANGO 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing North Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | EV PREMIUM UNICORN TEARS 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing North Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | EV PREMIUM UNICORN TEARS 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing South Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | EV PREMIUM SOUR MANGO 1G Vape Pens | gram | $10$4578% off | $10/g | Earth's Healing South Tucson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Tucson
See all edibles prices →Cheapest right now: Strawberry Lemonade | Edibles | 1000mg | 10ct | 100mg/ea at Lush Edibles — $11 ($1.10 per 100mg of THC) · 232 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawberry Lemonade | Edibles | 1000mg | 10ct | 100mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $11 | $1.10/100mg THC | Lush Edibles Tucson · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | WYLD | Huckleberry Hybrid Enhanced Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea WYLD · Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $18 | $1.80/100mg THC | Lush Edibles Tucson · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Flav Belts 1000mg | Strawberry Belts Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Mini Snickerdoodle Cookies 300mg 3pk Amy and Al's Edibles · Edibles | each · 3-pack · 300mg THC | $14 | $4.67/100mg THC | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Mini Peanut Butter Cookies 300mg Amy and Al's Edibles · Edibles | each · 300mg THC | $14 | $4.67/100mg THC | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Chocolate Chip Cookies 300mg 3pk Amy and Al's Edibles · Edibles | each · 3-pack · 300mg THC | $14 | $4.67/100mg THC | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Peach | 1:1 CBD:THC Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea WYLD · Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $50 | $5/100mg THC | Lush Edibles Tucson · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | WYLD | Huckleberry Hybrid Enhanced Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea WYLD · Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $50 | $5/100mg THC | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Tucson
See all concentrates prices →Cheapest right now: Releaf Brands Crumble - 5g | White Truffle at Desert Bloom Re-Leaf Center — $50 ($10 per gram) · 45 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Releaf Brands Crumble - 5g | White Truffle Concentrates | 5 g | $50$6017% off | $10/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Releaf Brands Live Resin - 14g | Hidden Secrets Concentrates | half ounce | $155 | $11.07/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Releaf Brands Live Resin - 5g | Big Kahuna Kush Concentrates | 5 g | $60$10543% off | $12/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Releaf Brands Crumble - 5g | Guava Glue Concentrates | 5 g | $60 | $12/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Live Resin 5g | Monkey Butter Concentrates | 5 g | $60$10543% off | $12/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Releaf Brands Live Resin - 5g | Magic Marker Concentrates | 5 g | $60$10543% off | $12/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Mr. Honey Shatter 1g | Pink Razzberry (HI) Concentrates | gram | $15 | $15/g | Desert Bloom Re-Leaf Center Tucson · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | RICK SIMPSON OIL 5G Concentrates | each | $75 | $15/g | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Tucson
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Sativa Blend Pre-Roll Pack 3.5g (0.35g ea | 10-Pack) at Botanica — $25 ($2.50 per piece) · 30 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sativa Blend Pre-Roll Pack 3.5g (0.35g ea | 10-Pack) Anthem · Pre-rolls | each · 10-pack | $25 | $2.50/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Hybrid Blend Pre-Roll Pack 3.5g (0.35g ea | 10-Pack) Anthem · Pre-rolls | each · 10-pack | $25 | $2.50/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | CAR SEX HEMP PREROLL (5 PACK) Pre-rolls | each · 5-pack | $22 | $4.40/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | MUSE HEMP PREROLL (5 PACK) Pre-rolls | each · 5-pack | $22 | $4.40/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | FREE TIME HEMP PREROLL (5 PACK) Pre-rolls | each · 5-pack | $22 | $4.40/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | HEMP FLOWER PREROLL (5 PACK) Pre-rolls | each · 5-pack | $25 | $5/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | AIRPLANE MODE HEMP PREROLL (5 PACK) Pre-rolls | each · 5-pack | $25 | $5/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | FADE PREROLL Pre-rolls | each | $6 | $6/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Tucson
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Birdies | Ultra Hybrid | Infused Joint | 0.85g each | 5pk at Botanica — $40 ($9.41 per gram) · 17 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Birdies | Ultra Hybrid | Infused Joint | 0.85g each | 5pk Birdies · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $40 | $9.41/g | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Birdies | Ultra Sativa | Infused Joint | 0.85g each | 5pk Birdies · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $40 | $9.41/g | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Birdies | Ultra Indica | Infused Joint | 0.85g each | 5pk Birdies · Infused Pre-rolls | each · 5-pack | $40 | $9.41/g | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | The Pharm - Royal Runtz 3.6g Pre Rolls The Pharm · Infused Pre-rolls | each | $35 | $9.72/g | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | The Pharm Dusties - Blueberry MAC 3.6g Pre Rolls The Pharm · Infused Pre-rolls | each | $35 | $9.72/g | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | MARMALADE X JOELS LEMONADE INFUSED 2 PACK Infused Pre-rolls | each · 2-pack | $20 | $10/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | MELTED STRAWBERRIES X THE HIVE ROSIN INFUSED 2 PACK Infused Pre-rolls | each · 2-pack | $20 | $10/piece | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | The Pharm Diamond Dusties - Emerald 3.6g Pre Rolls The Pharm · Infused Pre-rolls | each | $45 | $12.50/g | Botanica Tucson · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Tucson flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Tucson →Discounted items across Tucson menus, newest first.
Best dispensaries in Tucson →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.