Cheapest weed in Summerfield, FL
489 Summerfield menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in Summerfield
See all flower prices →Cheapest right now: Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g at Green Dragon Dispensary Summerfield — $35 ($2.50 per gram) · 182 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Prosecco Runtz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Chaos Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tahoe OG | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Summerfield
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Sour Tsunami | Cartridge | 1g at AYR Cannabis Dispensary Summerfield — $25 ($25 per gram) · 214 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Tsunami | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Banana Cream Jealousy: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Flora: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cake Mintz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Purple Alien: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | ACDC 1:1 CBD:THC Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Summerfield
See all edibles prices →Cheapest right now: Milk Chocolate (THC) – Chocolate Bar, 100mg | Chocolates | 20pk | 5mg/ea at Surterra Wellness — $15 ($15 per 100mg of THC) · 6 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Milk Chocolate (THC) – Chocolate Bar, 100mg | Chocolates | 20pk | 5mg/ea Heights · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | Surterra Wellness Summerfield · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dark Chocolate (THC) – Chocolate Bar, 100mg | Chocolates | 20pk | 5mg/ea Heights · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | Surterra Wellness Summerfield · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Camino | Midnight Blueberry Gummies | THC:CBN 5:1 | 100mg | 20ct | 5mg/ea Camino · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dark Chocolate - Sativa [1 bar] (200mg) | Chocolates | 20pk | 10mg/ea Heights · Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $42$7040% off | $21/100mg THC | Surterra Wellness Summerfield · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Camino | Sparkling Pear Gummies | THC:CBD 2:6 | 40mg | 20ct | 2mg/ea Camino · Edibles | each · 20-pack · 40mg THC | $15$2540% off | $37.50/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grape (Indica) - [] (10mg each, 100mg) | Gummies | 20pk | 10mg/ea Heights · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $62 | $62/100mg THC | Surterra Wellness Summerfield · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Summerfield
See all concentrates prices →Cheapest right now: Lava Cake | Solvent | Sugar | 1g at AYR Cannabis Dispensary Summerfield — $20 ($20 per gram) · 58 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lava Cake | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Powdered Donuts: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kingdom Chem | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sherb Cream Pie: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Banana Cream Jealousy | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | NY Sour Diesel | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Banana Punch | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sin Mintz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Summerfield
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Skunk Hero: Pre-Roll Multi Pack at AYR Cannabis Dispensary Summerfield — $22.50 ($6.43 per gram) · 29 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skunk Hero: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Second Breakfast: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bugsy Boof: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bouncing Buddha: Pre-Roll Multi Pack Pre-rolls | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | White Apple Tartz | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tropical Vortex | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sherbert Sundae | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Boston Runtz #5 | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $8$1020% off | $8/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Summerfield flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Summerfield →Discounted items across Summerfield menus, newest first.
Best dispensaries in Summerfield →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank edibles (6 items at 2 stores) in Summerfield — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.