Cheapest carts & vapes in Summerfield, FL
Cheapest right now: Sour Tsunami | Cartridge | 1g at AYR Cannabis Dispensary Summerfield — $25 ($25 per gram)
214 comparable vape pens listings at 2 Summerfield dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Tsunami | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Banana Cream Jealousy: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Flora: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cake Mintz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Purple Alien: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | ACDC 1:1 CBD:THC Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blue Widow 1:1 THC:CBD Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Lollipopz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Limoncello | Cartridge | 0.5g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Pineapple Express | Cartridge | 0.5g Entourage Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Goji OG Vape Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $15$22.5033% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Maui Wowie Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | White Widow | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Double Bubble OG Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Green Cush | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lychee Dream Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Bubba Kush | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Galactic Gas Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Headband Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Acapulco Gold | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | White Gushers Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Alien OG Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Sweet Island Skunk Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Northern Lights Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | BDS - VAPORIZER - BOUNDLESS - TERP PEN - BLACK Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Surterra Wellness Summerfield · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Cherry Pie Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Limoncello | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Afghan Kush | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Mendo Breath Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Biscotti Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Grape Ape | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Dabbalicious Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Ice Cream Cookies #8 | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Wedding Cake Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Apple Fritter: Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Nanner Kush Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Tropicana Cookies Vape Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Later Days | Juicy Mango | Disposable | 2G Later Days · Vape Pens | 2 g | $60$8529% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Summerfield vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Summerfield price: $82.50 per gram (middle of $30–$110). That works out to about $288.75 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Summerfield publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Summerfield price data: cheapest weed in Summerfield, cheap ounces, Summerfield flower price index, Summerfield deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.