Cheapest flower in Summerfield, FL
Cheapest right now: Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g at Green Dragon Dispensary Summerfield — $35 ($2.50 per gram)
182 comparable flower listings at 3 Summerfield dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Dragon NYC Vapor Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $35 | $2.50/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Prosecco Runtz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Chaos Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tahoe OG | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | SFV Kush | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Kool Whip #11 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Circles Chili Chill Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Circles CRL HGH Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Circles DRGN MLK Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Circles Orchid Haze Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Circles BRY Lit Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fresa Cookies | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Old Pal Cosmic OG Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Old Pal Galatic Goo Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Old Pal Moon Meltdown Pre-Ground 14g Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lavender Soak | Big Buds | 3.54g Later Days · Flower | 3.54 g | $15$2025% off | $4.24/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Later Days | Pave | Smalls | 7G Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Lava Cake Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | SFV Kush Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Red Velvet Runtz #1 | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Kool Whip #11 Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Prosecco Runtz Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Kingdom Chem | Smalls | 7g Later Days · Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Boston Tea Party #22 Smalls Flower | quarter | $30 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Jealous Cake | Big Buds | 3.54g Later Days · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Circles PECH Whip 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Circles Spiked Sunset 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Circles Night Tangie 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | BRY Lit | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Circles Nature Rush 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Circles GMY Drip 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Circles Full Throttle 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Circles STWB Slide 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Circles Firewood Funk 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Circles Fire Sage 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Circles Fire Diesel 3.5g Flower | eighth | $17.50 | $5/g | Green Dragon Dispensary Summerfield Summerfield · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Summerfield flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Summerfield price: $6.43 per gram (middle of $3.64–$14.29). That works out to about $22.50 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Summerfield publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Summerfield price data: cheapest weed in Summerfield, cheap ounces, Summerfield flower price index, Summerfield deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.