Cheapest weed in Brewer, ME
1,055 Brewer menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Brewer
See all flower prices →Cheapest right now: S&CO - Guava Jam at Brothers Cannabis — $130 ($4.64 per gram) · 154 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Freezerburn | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Freezerburn | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dreamscape Farms - Dream Marker #7 Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dreamscape Farms - Dream Marker #7 Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Modified Grapes Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MAC Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Natural Gas Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Brewer
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: AF - Chemon Tree - Live Rosin Disposable at Brothers Cannabis — $55 ($5.50 per gram) · 242 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AF - Chemon Tree - Live Rosin Disposable Vape Pens | 7/10 g | $55 | $5.50/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ELC - Limoncello - 4:5 Disposable Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ELC - Key Lime Joint Relief - 1:1 Disposable Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Lemon Haze | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $57.02 | $28.51/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Wedding Cake | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $57.02 | $28.51/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Creme Brulee | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $57.02 | $28.51/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Wedding Cake | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $57.02 | $28.51/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dirigo Cannabis - Cherry Pie - 2g Distillate Disposable Vape Pens | 2 g | $57.02 | $28.51/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Brewer
See all edibles prices →Cheapest right now: Orange Creamsicle Nighttime CBD Gummies (200mg) at HighNorth Mystique of Maine - Brewer — $14.22 ($7.11 per 100mg of THC) · 84 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orange Creamsicle Nighttime CBD Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Strawberry Ice Cream Nighttime CBD Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Orange Creamsicle Nighttime CBD Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blue Raspberry Nighttime CBD Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blue Raspberry Daytime CBD + CBG Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blackberry Limeade Nighttime CBD Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Strawberry Ice Cream Nighttime CBD Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Raspberry Nighttime CBD Gummies (200mg) Edibles | each · 200mg THC | $14.22 | $7.11/100mg THC | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Brewer
See all concentrates prices →Cheapest right now: JAR - Wedding Pie - Shatter - Baller at Brothers Cannabis — $140 ($14 per gram) · 157 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JAR - Wedding Pie - Shatter - Baller Concentrates | 10 g | $140 | $14/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Green Truck - Cherry Berriez Shatter (1G) Concentrates | gram | $17.54 | $17.54/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Green Truck - Cherry Berriez Shatter (1G) Concentrates | gram | $17.54 | $17.54/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JAR - Han Solo Burger - Batter Baller Concentrates | 10 g | $185 | $18.50/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR - Super Boof - Shatter - Baller Concentrates | 5 g | $95 | $19/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Rugged Roots - Jet Fuel Gelato Diamonds Baller Jar (3G) Concentrates | 3 g | $57.02 | $19.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rugged Roots - Jet Fuel Gelato Diamonds Baller Jar (3G) Concentrates | 3 g | $57.02 | $19.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pamolab - Sour Diesel Cured Resin 3.5G Concentrates | eighth | $70.18 | $20.05/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Brewer
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: KTDN - Battle Axe - Pre-Rolls - 40 pck at Brothers Cannabis — $140 ($5 per gram) · 303 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KTDN - Battle Axe - Pre-Rolls - 40 pck Pre-rolls | ounce | $140 | $5/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | JAR - White Truffle - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | JAR - Gary Payton - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JAR - Han Solo Burger - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR - Mule Fuel - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR - Silver Kush - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAR - Wedding Fuel - Jarty Pre-Rolls - 28 pck Pre-rolls | 16.8 g | $100 | $5.95/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dreamscape Farms - QUICKEEZ Sherb Cream Pie 1 Gram Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6.14 | $6.14/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Brewer
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck at Brothers Cannabis — $55 ($9.82 per gram) · 101 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KNGS - Super Boof - Hash Infused Pre-Rolls - 8 pck Infused Pre-rolls | 5.6 g | $55 | $9.82/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | KNGS - Funk Mountain - Kief Infused Pre-Rolls - 2 pck Infused Pre-rolls | 1.4 g | $16 | $11.43/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | JAR - Deep Fried Ice Cream - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JAR - Han Solo Burger - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAR - Mule Fuel - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAR - Gary Payton - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAR - Motorbreath - Pre-Roll - Cured Resin Infused Infused Pre-rolls | 1.4 g | $18 | $12.86/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Calendar Islands - Garlic Cocktail Squared - 0.5g Infused Pre Roll Infused Pre-rolls | gram | $14.04 | $14.04/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Brewer flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Brewer →Discounted items across Brewer menus, newest first.
Best dispensaries in Brewer →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.