Cheapest flower in Brewer, ME
Cheapest right now: S&CO - Guava Jam at Brothers Cannabis — $130 ($4.64 per gram)
154 comparable flower listings at 3 Brewer dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | S&CO - Guava Jam Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Brothers Cannabis Brewer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Freezerburn | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Freezerburn | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dreamscape Farms - Dream Marker #7 Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dreamscape Farms - Dream Marker #7 Flower | half ounce | $65.79 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Modified Grapes Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MAC Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Natural Gas Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Nor' Easter Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Modified Grapes Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | MAC Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Nor' Easter Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Natural Gas Ounce - Zero Gravity Flower | ounce | $131.58 | $4.70/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Freezerburn | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Dreamscape Farms - Sherb Cream Pie Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Dreamscape Farms - Sherb Cream Pie Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Dreamscape Farms - BCC x Jealousy Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Zero Gravity - Modified Grapes *SMALLS* Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Zero Gravity - Modified Grapes *SMALLS* Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Dreamscape Farms - BCC x Jealousy Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Freezerburn | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $17.54 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Modified Grapes Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Mr. Clean Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Natural Gas Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Flower - Wonka Barz 70/30 Sativa Dominant Zero Gravity Cannabis · Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Flower - Nor' Easter 60/40 Indica Dominant Zero Gravity Cannabis · Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Flower - Wonka Barz 70/30 Sativa Dominant Zero Gravity Cannabis · Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Flower - Nor' Easter 60/40 Indica Dominant Zero Gravity Cannabis · Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | MAC Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Modified Grapes Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Mr. Clean Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Natural Gas Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | MAC Half Ounce - Zero Gravity Flower | half ounce | $70.18 | $5.01/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Zero Gravity - Memory Loss Flower | ounce | $141.89$157.8910% off | $5.07/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Zero Gravity - Devil's Toast Flower | ounce | $141.89$157.8910% off | $5.07/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Zero Gravity - Devil's Toast Flower | ounce | $141.89$157.8910% off | $5.07/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Zero Gravity - Memory Loss Flower | ounce | $141.89$157.8910% off | $5.07/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Dreamscape Farms - Blue Lobster Flower | quarter | $39.47 | $5.64/g | Lighthouse Cannabis Brewer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Dreamscape Farms - Blue Lobster Flower | quarter | $39.47 | $5.64/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Frosted Fire - DJ Icey Flower | ounce | $157.89 | $5.64/g | HighNorth Mystique of Maine - Brewer Brewer · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Brewer flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Brewer price: $7.14 per gram (middle of $5.01–$8.77). That works out to about $24.99 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Brewer publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Brewer price data: cheapest weed in Brewer, cheap ounces, Brewer flower price index, Brewer deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.